Znajdź inwestycje/dewelopera w całej Polsce

Apartamenty inwestycyjne - dlaczego warto w nie inwestować? Poradnik pośrednika

Apartamenty inwestycyjne - dlaczego warto w nie inwestować? Poradnik pośrednika

Rynek nieruchomości w Polsce nigdy jeszcze nie osiągnął progu równowagi. Od czasu jednak, gdy popyt i podaż stały się równoprawnymi uczestnikami, nieustannie trwa na nim hossa. I mimo wielokrotnych już wizji jego upadku a przynajmniej spowolnienia, z wyjątkiem drobnym wahań nić takiego się nie dzieje. Czy zatem w obliczu konfliktu zbrojnego, galopującej inflacji, drożyzny, inwestowanie w nieruchomości ma rację bytu?



Apartamenty inwestycyjne, dlaczego warto w nie inwestować? 



Przyczyn nieustannej hossy na rynku nieruchomości jest co najmniej kilka. Na pewno sprzyja jej wysoki poziom inflacji oraz bliskie liczb ujemnych stopy oprocentowania. Warunki dyktowane przez Narodowy Bank Polski sprawiają, że nikomu nie opłaca się już trzymanie oszczędności w banku. Robią to tylko osoby, których oszczędności są tak naprawdę znikome i rachunek oszczędnościowy w banku chroni je wyłącznie przed spontanicznym wydawaniem oszczędności. 



Ponieważ trzymanie gotówki w banku przestało być opłacalne (zawsze będziemy pamiętać o koncepcji, by to właściciel rachunku płacił bankowi za przechowywanie jego oszczędności) w tym kontekście zakup nieruchomości definiuje się jako najbardziej bezpieczna lokata kapitału czy wręcz inwestycja o interesującej stopie zwrotu. Są oczywiście i inne sposoby na inwestowanie: kryptowaluty, obligacje, giełda, ale cały czas znikoma ilość osób rozumie rządzące nimi mechanizmy, a jeszcze mniejsza potrafi na nich zarabiać.  



Prosty, zrozumiały schemat inwestycji w apartamenty



Deweloperzy zajmujący się budową apartamentów inwestycyjnych sprzedają je najczęściej w stopniu wykończenia pod klucz. Dzięki temu tego rodzaju nieruchomość można kupować nawet w lokalizacjach oddalonych od miejsca zamieszkania. Inwestor może dokonać zakupu apartamentu w atrakcyjnej miejscowości turystycznej i właściwie od razu rozpocząć czerpanie zysku z krótkoterminowego wynajmu



Wnętrza apartamentów inwestycyjnych najczęściej projektują architekci wnętrz, co oznacza, że w zależności od cech narzuconych przez dewelopera, apartament jest w stanie spełnić najwyższe oczekiwania najemców. Zakup apartamentów i ich eksploatacja na odległość nie jest już problemem logistycznym dla inwestora, który może oddać nieruchomość firmie zarządzającej wynajmem. Pozbywa się on wszelkich problemów związanych z poszukiwaniem najemców, ich wymianą czy drobnymi naprawami. 



Na naszym rynku powstaje coraz więcej firm zajmujących się profesjonalnie zarządzaniem najmem apartamentów inwestycyjnych. Bardzo często w umowie z inwestorem określają wspólnie gwarantowaną stopę zwrotu inwestycji. Sięga ona kilku procent w skali roku, czyli zdecydowanie więcej niż oprocentowanie oszczędności bankowych. 



Taki sposób inwestycji poprzez apartamenty inwestycyjne jest zdecydowanie bardziej komfortowy niż samodzielne próby wynajmowania lokalu. Nie angażuje fizycznie, a odległość lokalizacji nie ma większego znaczenia. Dlatego maksymalizując zysk warto zdecydować się właśnie na atrakcyjne lokalizacje. Chyba, że przedmiotem operacji jest wynajem mieszkania, co również jest dochodowe, ale wymaga więcej zaangażowania własnego.



Dowiedz się Więcej


Data publikacji: 22.06.2022

Zobacz wcześniejsze aktualności

Z czego wykonać blat kuchenny?

Z czego wykonać blat kuchenny?

Blat kuchenny powinien cechować się trwałością, funkcjonalnością, ale również estetycznym wyglądem. Dostępnych jest wiel...

Warto przeczytać

Zobacz również