Znajdź inwestycje/dewelopera w całej Polsce

Ucz się, ucz. Jak zdobywać wiedzę w czasie pandemii?

Ucz się, ucz. Jak zdobywać wiedzę w czasie pandemii?

Globalna epidemia koronawirusa wielu z nas pokrzyżowała plany. Nie tylko zmusiła do odwołania wakacyjnych wypraw, ale też sprawiła, że mniej chętnie wychodzimy z domu. Pracujemy zdalnie, by nie spotykać się tłumnie w biurach, kursy i szkolenia odbywają się przez internet, wielu studentów nie wraca na swoje uczelnie. Nic dziwnego. Przede wszystkim bowiem zależy nam na bezpieczeństwie. Ale brak zajęć w szkołach nie musi oznaczać braku rozwoju. Wszyscy, którzy chcą się edukować, powinni skorzystać z dostępnych online kursów i szkoleń, z materiałów, które mają już w domach lub podręczników, które można zamówić w sieci.

Języki w sieci


Świetnym pomysłem na bezpieczną naukę w dobie pandemii są internetowe kursy i szkolenia dostępne dla osób w każdym wieku, o różnym poziomie wiedzy. Ci, którzy chcą się uczyć języków, mogą skorzystać z aplikacji Babbel stworzonej przez ekspertów ds. nauki języków i native speakerów. Aplikacja oferuje kursy angielskiego i niemieckiego na różnych poziomach zaawansowania. Uczyć się mogą osoby całkowicie początkujące, jak i ludzie chcący pogłębiać swoją wiedzę i stawać się coraz lepszymi rozmówcami czy pracownikami. Aplikacja jest wyposażona w system rozpoznawania mowy, dzięki czemu można ćwiczyć wymowę i szybko korygować błędy. Do tego dostępne są wygodne lekcje gramatyki, słówek, zwrotów przydatnych w konwersacjach. Wystarczy 15 minut dziennie, by szybko nadrobić zaległości lub poszerzyć swoje językowe horyzonty. Bez wychodzenia z domu, bezpiecznie, wygodnie. 


Wyzwania zawodowe


W sieci znajdziemy również webinary i wykłady, dzięki którym uda nam się odbyć szkolenia bezpośrednio dotyczące zagadnień, którymi zajmujemy się w pracy zawodowej. Co ważne – wiele z nich jest dostępnych całkowicie za darmo. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie szukać. Niezależnie od tego, czym się zajmujemy w swojej pracy, w internecie bez wątpienia znajdziemy kurs czy wykład dopasowany do naszych aktualnych potrzeb. A rozwój jest przez pracodawców niezwykle ceniony. Pracownik, który ciągle pogłębia swoją wiedzę, jest ważnym ogniwem w korporacyjnym łańcuchu. Budujmy swoją pozycję zawodową – szczególnie dziś, w trudnych czasach epidemii. 


Tradycyjne narzędzia


Ale uczyć się możemy nie tylko przez internet. Tradycyjne narzędzia również potrafią być bardzo pomocne. Sięgajmy po podręczniki i zeszyty ćwiczeń, czytajmy książki, oglądajmy filmy dokumentalne, słuchajmy podcastów. Bo żądni wiedzy wszędzie potrafią znaleźć źródło nowych informacji. Nauka nie musi być nudna ani czasochłonna. Dobrze dobrane materiały sprawią, że stanie się pasjonująca – z chęcią będziemy wracać do niej każdego popołudnia. Poszerzajmy horyzonty, poznawajmy nowe kultury, języki, szukajmy sprawdzonych informacji, nie dajmy się nabrać zalewowi fake newsów. Tylko w ten sposób zbudujemy swoją pozycję kompetentnego, inteligentnego, światłego człowieka.  

Data publikacji: 02.11.2020

Zobacz wcześniejsze aktualności

Z czego wykonać blat kuchenny?

Z czego wykonać blat kuchenny?

Blat kuchenny powinien cechować się trwałością, funkcjonalnością, ale również estetycznym wyglądem. Dostępnych je...

Warto przeczytać

Zobacz również