Znajdź inwestycje/dewelopera w całej Polsce

Studia na kierunku Pedagogika w Poznaniu

Studia na kierunku Pedagogika w Poznaniu

Opis kierunku

Pedagogika to nauka o wychowaniu człowieka od narodzin po wiek dorosły, metodach oraz środkach pomocnych w procesie wychowania. W zależności od wybranej specjalności można zdobywać wiedzę o metodach pracy z najmłodszymi, wykluczonymi społecznie lub doradztwie zawodowym. Jest to jeden z najczęściej wybieranych kierunków humanistycznych.

Liczba uczelni

W Poznaniu studia na kierunku pedagogika oferuje Uniwersytet Adama Mickiewicza. Jest to jedyna uczelnia publiczna, która kształci na tym kierunku. Jednak w porównaniu do uczelni publicznych oferta wyższych szkół niepublicznych jest bardzo szeroka. Studiować pedagogiką można na: Uni- Terrra Poznań, Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I, Wyższej Szkole Bezpieczeństwa, Collegium DaVinci oraz Wyższej Szkole Komunikacji i Zarządzania.

Tryby Studiowania

Pedagogika prowadzona jest w formie studiów dziennych, które są bezpłatne oraz na studiach niestacjonarnych. Zajęcia na studiach dziennych odbywają się od poniedziałku do piątku.

Ceny

Studia niestacjonarne tzw. zaoczne na Uniwersytecie Adama Mickiewicza kosztują studentów 1 950 złotych za semestr.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

W tej części artykuły przeczytacie jakie przedmioty zdawane na maturze będą brane pod uwagę przy rekrutacji. Są one różne w zależności od uczelni.

Zasady rekrutacji Uniwersytet Adama Mickiewicza (UAM)

Uczelnia UAM



Specjalizacje na kierunku pedagogika w Poznaniu



Doradztwo zawodowe i Personalne – Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu

Doradztwo zawodowe i personalne to propozycja kierunku studiów dla osób, które chcą swoją przyszłość zawodową związać z branżą HR, doradztwem zawodowym oraz wspieraniem osób zagrożonych bezrobociem. Kierunek można studiować na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM w Poznaniu. Studia trwają trzy lata, a absolwenci są doskonale przygotowani do pełnienia wielu funkcji w życiu zawodowym.

Pedagogika opiekuńczo wychowawcza – Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu

Kierunek pedagogika ze specjalnością opiekuńczo-wychowawczą to dwuletnie studia magisterskie, które doskonale przygotowują do pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, osoby, które decydują się na ten kierunek zdobywają nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również uczestniczą w wielu stażach, praktykach i szkoleniach. Absolwenci są świetnie przygotowani do pracy w ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych, szkołach, świetlicach, domach pomocy społecznej czy poradniach psychologiczno-pedagogicznych.

Logopedia – Uni Terra – Wyższa Szkoła w Poznaniu

Specjalizację logopedia na kierunku pedagogika oferuje Uni Terra Wyższa Szkoła w Poznaniu. Są to studia I stopnia, które trwają trzy lata i kończą się zdobyciem tytułu licencjata. W trakcie nauki studenci zdobywają wysokie kompetencje z zakresu profesjonalnego postępowania logopedycznego oraz fachową wiedzę na temat wszystkich elementów związanych z prawidłowym mówieniem. Trzyletnie studia doskonale przygotowują do zawodu logopedy, łącząc wiedzę teoretyczną z licznymi szkoleniami, stażami i praktykami zawodowymi.

Resocjalizacja – Wyższa Szkoła Komunikacji i Zarządzania

Specjalność resocjalizacja na kierunku pedagogika w Wyższej Szkole Komunikacji i Zarządzania to studia dla osób o silnej osobowości, które chcą pracować z osobami na wiele sposobów niedostosowanymi społecznie. Są to studia pierwszego stopnia, trzyletnie, odbywające się w systemie stacjonarnym i niestacjonarnym. Nauka skupia się na połączeniu wiedzy teoretycznej z wieloma warsztatami, szkoleniami oraz praktykami zawodowymi, dzięki którym studenci mogą poznać specyfikę tej pracy.

Perspektywy pracy po studiach na kierunku pedagogika



Absolwenci pedagogiki w zależności od specjalizacji mają wiele możliwości, jeśli chodzi o zatrudnienie w Poznaniu. Kto wybrał specjalizację doradztwo zawodowe i personalne, może pracować w urzędach pracy, firmach prywatnych w działach zajmujących się zatrudnieniem, prowadzić specjalistyczne szkolenia doradcze. Osoby po pedagogice opiekuńczej i wychowawczej znajdą zatrudnienie w szkołach, przychodniach pedagogicznych, specjalistycznych ośrodkach wychowawczych.

Resocjalizacja otwiera drogę do pracy z trudną młodzieżą, osobami wykluczonymi społecznie lub takimi, które popadły w konflikt z prawem. Natomiast logopedzi mają wiele możliwości zatrudnienia w szkolnictwie, przychodniach, a także mogą otwierać i prowadzić własną praktykę. Pedagogika ma wiele ciekawych specjalizacji, które pozwalają na zdobycie konkretnego wykształcenia i bardzo wąskich kompetencji, które przydadzą się na rynku pracy.

Data publikacji: 08.04.2022

Zobacz wcześniejsze aktualności

Z czego wykonać blat kuchenny?

Z czego wykonać blat kuchenny?

Blat kuchenny powinien cechować się trwałością, funkcjonalnością, ale również estetycznym wyglądem. Dostępnych je...

Warto przeczytać

Zobacz również