Znajdź inwestycje/dewelopera w całej Polsce

Styl industrialny w Twojej łazience

Styl industrialny w Twojej łazience

Styl industrialny zaczął się wraz z okresem wielkiej recesji, która miała miejsce w Stanach Zjednoczonych. Wraz z upadkiem tysiąca fabryk i magazynów powstało wiele nowych miejsc, które służyły za doskonałe poletko do twórczości artystów. Z czasem opuszczone hale produkcyjne były sercem dzielnicy Soho, w którym do dziś czuć artystycznego ducha. Styl ten zaskakiwał swoją przestronnością, dekoracjami świetlnymi i naturalnymi materiałami, stając się niezwykle popularnym na zachodzie. Do Polski dotarł dużo później – na początku lat 90-tych, stając się coraz bardziej popularnym. Obecnie przeżywa swoją drugą młodość – zarówno w sypialni, salonie jak i w naszych łazienkach.


Cechy stylu industrialnego


Głównym założeniem stylu industrialnego jak połączenie prostoty z trwałością. Aby dokładnie zrozumieć jakimi prawami i dodatkami się rządzi, wyobraźmy sobie starą, opuszczoną, amerykańską fabrykę – przestronną, z dużą ilością okien sięgających sufitu i z rurami widocznymi gołym okiem. To właśnie te elementy są głównymi punktami stylu industrialnego. Oprócz nich wyróżnić należy:



  • Wykorzystywanie materiałów „naturalnych”, tak jak - drewno, stal nierdzewna, metal, cegła, beton i cement.

  • Odsłonięte instalacje

  • Surowość powierzchni

  • Stalowe konstrukcje – wokół okien, ram i rur

  • Wszelkie liczniki wody, zegary i inne elementy hydrauliki

  • Stare elementy, stylizowane na miedziane lub pokryte rdzą


Mając na uwadze te elementy, sprawdźmy w jak łatwy sposób, można zastosować industrialne elementy w swojej łazience.


Przyciski spłukujące marki Koło


Marka Koło w swojej ofercie proponuje wiele ciekawych modeli, które w dużej mierze wpasowują się w styl industrialny. Niewielki element montowany pod tynkiem spełnia, co oczywiste, swoją funkcjonalną rolę. Co więcej, odpowiedni jego dobór jest doskonałym akcentem dekoracyjnym, o czym przekonać się możemy oglądając bogatą ofertę produktów.


Przycisk Koło przybrać może wieloraki kształt i kolor. Zdecydowanie najbardziej trafnym będzie ten imitujący stalową płytkę. Im bardziej naturalny wygląd i większa inspiracja materiałami roślinnymi, tym lepiej dla charakteru wnętrza. Niezwykle popularne są tradycyjne, stalowe lub drewniane przyciski, które w zestawieniu z aluminiowymi dodatkami lub stalowymi bateriami tworzą spójną całość.


Nie zakrywaj rur!


Podstawowym elementem stylu industrialnego są odsłonięte rury i instalacje, przez co wnętrze zyskuje na swojej surowości. Celowo niezasłonięte rury maluje się kontrastującym kolorem, aby dodatkowo uwydatnić ich położenie na tle kafli. Rury nie muszą stalowe, coraz częściej wybiera się modele miedziane, które nadają swoistej elegancji.


Co istotne - należy pamiętać o ochronie widocznych instalacji, aby w pierwszej kolejności zapewnić o swoim bezpieczeństwie. Wysoka wilgotność w łazienkach nie sprzyja takiemu rozwiązaniu, dlatego wielokrotnie rekomenduje się pomoc specjalistów, w tym elektryków.


Cegły i minimalizm


Najczęstszym i najpopularniejszym rozwiązaniem jest wykorzystywanie cegły na ścianach. Naturalnie wyglądająca, w czerwonej barwie i kontrastująca z białą armaturą, świetnie nadaje klimatu industrialnemu wnętrzu. Taka forma przywołuje na myśl opuszczone i zniszczone pomieszczenia oraz wkomponowuje się w ogólnie panujący minimalizm. Prostota wprowadza dużo elegancji i skupia się na zdecydowanych, mocnych dodatkach. Unikaj wielu elementów i kolorów – kieruj się podejściem „im mniej tym lepiej”.

undefined
Data publikacji: 06.08.2019

Zobacz wcześniejsze aktualności

Z czego wykonać blat kuchenny?

Z czego wykonać blat kuchenny?

Blat kuchenny powinien cechować się trwałością, funkcjonalnością, ale również estetycznym wyglądem. Dostępnych jest wiel...

Warto przeczytać

Zobacz również