Znajdź inwestycje/dewelopera w całej Polsce

Uczelnie z kierunkiem Dziennikarstwo w Krakowie

Uczelnie z kierunkiem Dziennikarstwo w Krakowie

1. Studia dziennikarskie – jakie powinieneś mieć predyspozycje?

Studia dziennikarskie od kilkunastu lat cieszą się ogromną popularnością i co roku jest na nie wielu kandydatów. Dziennikarstwo można studiować na wielu uczelniach nie tylko publicznych, ale również prywatnych. Po ukończeniu tego kierunku jest wiele możliwości zatrudnienia, nie tylko w mediach. Warto jednak pamiętać, że aby dobrze sobie radzić zarówno na studiach, jak i później w pracy, trzeba mieć odpowiednie predyspozycje, przede wszystkim otarty, humanistyczny umysł, a także zdolność do wyszukiwania i zdobywania potrzebnych informacji. Osoby studiujące dziennikarstwo powinny interesować się otaczającym światem, być na bieżąco z aktualnymi informacjami, sporo czytać na wiele tematów. Przyszli dziennikarze powinni dobrze radzić sobie z pisaniem i prawidłowym mówieniem. Dziennikarstwo jest kierunkiem, na którym trzeba też przyswoić sporo wiedzy teoretycznej, warto więc mieć świadomość, że sporo czasu spędzi się nad książkami. Przyszli dziennikarze powinni być osobami komunikatywnymi, łatwo nawiązującymi kontakty z ludźmi, otwartymi na nowe znajomości.


dziennikarstwo


2. Perspektywy pracy w Krakowie po studiach dziennikarskich

Osoby po studiach dziennikarskich mają w Krakowie wiele możliwości zatrudnienia, zarówno w zawodzie dziennikarza, jak i w wielu pokrewnych dziedzinach. Krakowski rynek medialny jest dosyć spory – są tu zarówno redakcje gazet i czasopism, jak i rozgłośnie radiowe czy stacje telewizyjne. Nie brakuje też internetowych mediów, które potrzebują osób dobrze władających piórem. Wykształceni dziennikarze mogą również pracować w wielu instytucjach i firmach prywatnych, przede wszystkim jako rzecznicy prasowi, specjaliści od public relations czy wizerunku. Należy jednak pamiętać, że na takich stanowiskach najlepiej sprawdzają się osoby, które najpierw sporo czasu spędziły pracując jako dziennikarze. Po dziennikarstwie można również próbować swoich sił w marketingu i reklamie, które potrzebują osób dobrze piszących i radzących sobie ze słowem. Aby mieć szansę na lepsze zatrudnienie, warto już na studiach rozwijać się zawodowo, szukać stażów i praktyk, które mogą otworzyć wiele zawodowych drzwi.

3.Studia bezpłatne - dziennikarstwo Kraków
Akademia Ignatianum



ai


Dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Akademii Ignatianum to trzyletnie studia licencjackie realizowane w Instytucie Kulturoznawstwa na Wydziale Filozoficznym. Studia kompleksowo przygotowują studentów do pracy w mediach, zarówno tych tradycyjnych, jak i internetowych. W programie kształcenia znajdują się przedmioty z różnych dziedzin wiedzy: historia prasy, politologia, socjologia, marketing i reklama, podstawy zarządzania i ekonomii, kulturoznawstwo, historia radia i telewizji oraz wiele innych. Studenci dziennikarstwa i komunikacji społecznej mają do wyboru 4 specjalności: dziennikarstwo prasowe, dziennikarstwo radiowe, dziennikarstwo telewizyjne oraz dziennikarstwo internetowe. Można więc wybrać taką specjalność, z którą wiąże się swoją zawodową przyszłość. Przedmioty w ramach wybranej specjalności są realizowane od trzeciego semestru.

W trakcie kształcenia przyszli dziennikarze zdobywają wiedzę pod okiem doświadczonej i profesjonalnie przygotowanej kadry dydaktycznej, ale również uczą się od praktyków, którzy mają już wieloletnie doświadczenie w pracy w mediach. Program kształcenia jest mocno rozbudowany, a jednocześnie kładzie spory nacisk na naukę praktycznych umiejętności. Studenci dziennikarstwa realizują wiele warsztatów, ćwiczeń, szkoleń, a także praktyk i stażów zawodowych w dużych mediach. Absolwenci dziennikarstwa są kompleksowo przygotowani do pracy w wybranym zawodzie i nie mają problemów ze znalezienia zatrudnienia na rynku medialnym.


uj


Uniwersytet Jagielloński

Studia dziennikarskie na Uniwersytecie Jagiellońskim są prowadzone na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej. Są to studia dwustopniowe, na które składają się trzyletnie studia licencjackie oraz dwuletnie uzupełniające studia magisterskie. Głównym celem kształcenia jest kompleksowe przygotowanie studentów do wykonywania nie tylko zawodu dziennikarza, ale również zawodów około medialnych związanych z reklamą, public relations oraz rzecznictwem prasowym. Od początku kształcenia studenci mają do wyboru kilka specjalności: dziennikarstwo, nowe media, reklama i public relations, komunikacja polityczna.

W programie kształcenia znajdują się takie przedmioty, jak metodologia nauk społecznych, teoria komunikowania masowego, ekonomika mediów, analiza konwersacyjna, statystyka i analiza danych, badania realizowane online, produkcja i realizacja formatów telewizyjnych i radiowych, reklama i promocja, psychologia oraz socjologia komunikowania. Studenci dziennikarstwa mają do dyspozycji nowoczesną i doskonałą bazę dydaktyczną Uniwersytetu Jagiellońskiego. Kształcą się pod okiem zarówno doświadczonych wykładowców, jak i praktyków mających duże doświadczenie w wybranym zawodzie medialnym. W trakcie nauki duży nacisk kładzie się na ćwiczenie praktycznych umiejętności. Studenci biorą udział w licznych ćwiczeniach, warsztatach, praktykach i stażach zawodowych. Po ukończeniu studiów absolwenci są profesjonalnie przygotowani do wykonywania zawodu dziennikarza oraz zawodów pokrewnych.

Data publikacji: 16.12.2019

Zobacz wcześniejsze aktualności

Z czego wykonać blat kuchenny?

Z czego wykonać blat kuchenny?

Blat kuchenny powinien cechować się trwałością, funkcjonalnością, ale również estetycznym wyglądem. Dostępnych je...

Warto przeczytać

Zobacz również