Znajdź inwestycje/dewelopera w całej Polsce

Baterie wannowe do stylowej łazienki – na jakie postawić?

Baterie wannowe do stylowej łazienki – na jakie postawić?

Szczęśliwi posiadacze wanny mogą cieszyć się nie tylko wspaniałymi kąpielami, ale także nowoczesnymi bateriami wannowymi, których wybór jest olbrzymi, a ich wzornictwo pozwala nadać łazience wyjątkowego stylu. Jak zatem wygląda asortyment obejmujący baterie wannowe i co z niego wybrać?

Baterie wannowe – rodzaje


Podobnie jak w przypadku pozostałej armatury łazienkowej, także baterie wannowe możemy podzielić przede wszystkim na podtynkowe, natynkowe i stojące. Oczywiście jest to podział ze względu na sposób ich montażu. Bateria wannowa ścienna jest montowana bezpośrednio do ściany, jednak jej elementy instalacyjne są widoczne na zewnątrz. Natomiast bateria wannowa podtynkowa elementy dopływu wody ma schowane w ścianie, na zewnątrz widoczna jest tylko użytkowa część baterii i ewentualnie elegancka rozeta. Baterie stojące, nazywane również sztorcowymi instalowane są zaś bezpośrednio do wanny w przygotowanym do tego celu otworze.

Klasyfikacja baterii wannowych na tym się jednak nie kończy. Do wyboru mamy przecież baterie łazienkowe z długą i krótką wylewką, która z kolei może być ruchoma lub stała, a także baterie z uchwytem w postaci dźwigni (tzw. mieszacz) lub z tradycyjnymi pokrętłami. A to nadal nie wszystko, ponieważ baterie wannowe mogą być wyposażone także w deszczownice, zamieniając się w ten sposób w nowoczesny zestaw prysznicowy, umożliwiający wzięcie szybkiego i wygodnego natrysku w wannie. Co istotne, tego typu armatura łazienkowa ma do zaoferowania wiele ciekawych funkcji dodatkowych, które sprawiają, że kąpiel w wannie staje się jeszcze bardziej przyjemna i wygodna, a często również ekonomiczna!

Baterie wannowe do stylowej łazienki – na jakie postawić?


Funkcjonalność baterii wannowych


Dzisiaj bateria wannowa to już nie tylko mechanizm mający na celu napełnić wannę wodą. Producenci armatury łazienkowej doskonale dają sobie radę z postępem technologicznym, oferując nam nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania, dzięki którym korzystanie z łazienki jest czystą przyjemnością.

W przypadku baterii wannowych możemy liczyć na takie udoskonalenia jak baterie z termostatem, dzięki którym nie musimy za każdym razem ustawiać od nowa temperatury wody, baterie z ogranicznikami temperatury chroniącym przed poparzeniem czy ekonomicznymi perlatorami, dzięki którym można zmniejszyć użycie wody nawet o połowę. Do tego dochodzą powłoki ceramiczne ułatwiające utrzymanie armatury w czystości i nadające jej piękny wygląd przez wiele lat. Dlatego też wybierając baterię wannową dla siebie, warto również zwrócić uwagę na jej funkcjonalność, ponieważ naprawdę może ona ułatwić nam życie.

Jaki design baterii wannowej?


O tym, że armatura łazienkowa dzieli się również na różne rodzaje pod kątem designu, już wiemy, jaki zatem mamy wybór baterii wannowych pod tym względem? Jak się okazuje, olbrzymi! Do wyboru mamy zarówno przepiękne baterie klasyczne dedykowane do łazienek urządzonych w stylu minimalistycznym, jak i baterie vintage do łazienek eleganckich, inspirowanych tradycyjnym i bardziej mosiężnym wzornictwem oraz ultranowoczesne baterie o cylindrycznych czy prostokątnych kształtach. Niezwykle ciekawą i oryginalną propozycją są również luksusowe baterie wolnostojące (np. bateria wolnostojąca Excellent Keria Czarna), które nadają łazience bardzo efektownego i luksusowego stylu.

Duży wybór paradoksalnie może utrudniać znalezienie tej właściwej baterii wannowej. Szukając tej najlepszej, kierujmy się jednak dopasowaniem do stylu łazienki, tak, aby bateria stanowiła z pozostałym wyposażeniem łazienki zgraną kompozycję. Jeśli płytki i ceramika łazienkowa - w tym oczywiście wanna, tworzą nowoczesną aranżację, to bateria wannowa także powinna być nowoczesna.
Data publikacji: 30.03.2021

Zobacz wcześniejsze aktualności

Z czego wykonać blat kuchenny?

Z czego wykonać blat kuchenny?

Blat kuchenny powinien cechować się trwałością, funkcjonalnością, ale również estetycznym wyglądem. Dostępnych je...

Warto przeczytać

Zobacz również