Znajdź inwestycje/dewelopera w całej Polsce

Bezpieczny dom

Bezpieczny dom

 


 


Szczególnie dużo uwagi poświęcamy ostatnio na poszukiwanie skutecznych środków, które będą działać antywirusowo i antybakteryjnie. Jest to związane oczywiście z pandemią koronawirusa oraz z koniecznością wprowadzenia określonych procedur bezpieczeństwa na przykład w miejscach użyteczności. W efekcie troszczymy się o to, by się nie zarazić oraz oczywiście zwracamy szczególną uwagę na to, by nie narazić innych. Poza maseczkami, rękawiczkami, płynami do dezynfekcji coraz częściej decydujemy się na ozonowanie.


   1. W jakich miejscach sięga się po ozonowanie?

  2. Na czym polega ozonowanie?

  3. Moda na ozonowanie


 


W jakich miejscach sięga się po ozonowanie?


 


Oczyszczanie mieszkań, sklepów czy samochodów z wykorzystaniem ozonu staje się coraz popularniejszą procedurą. Bez problemu można ją przeprowadzić niemalże w każdej przestrzeni – szczególnie w tej, w której przebywała osoba chora lub też tej, z której korzysta wielu ludzi. Tak jest na pokład w komunikacji miejskiej. Metoda wykorzystywana kiedyś na basenach sprawdza się obecnie także przy dezynfekcji miejsc publicznych, ulic, przystanków czy też przejść podziemnych.


 


Na czym polega ozonowanie?


 


By przeprowadzić ozonowanie mieszkań, należy wykorzystać generator gazu w zamkniętym pomieszczeniu. Taka dezynfekcja skutecznie niszczy wszelkie szkodliwe substancje. A poza bakteriami czy wirusami z powietrza znikają również alergeny i grzyby. W zależności od wielkości pomieszczenia ustala się czas działania urządzania. Następnie trzeba je dokładnie wywietrzyć. Ozonowanie mieszkań jest bardzo skuteczne, ponieważ gaz rozchodzi się po całym pomieszczeniu i działa nawet w trudno dostępnych miejscach. A to szczególnie ważne, ponieważ wirus, które są wydychane przez osobę chorą osiadają na różnych powierzchniach. Jego aktywność jest zależna od materiału, z jakiego przedmioty czy też płaszczyzny zostały wykonane. Niektóre badania wskazują, że na niektórych powierzchniach może znajdować się nawet po tygodniu.


 


Moda na ozonowanie


 


Choć teraz wiele mówi się o tej metody dezynfekcji, to warto pamiętać, że jest ona od lat stosowana na przykład przez właścicieli domków letniskowych czy pensjonatów, w niektórych sklepach i innych miejscach publicznych. Wielu alergików decyduje się również na regularne oczyszczenie powietrza ozonem, ponieważ ułatwia im to funkcjonowanie. Ceny tego typu usług są zależne zarówno od wielkości przestrzeni, jak i od czasu potrzebnego na wykonanie zlecenia. Trzeba pamiętać o tym, że ozonowanie jest usługą, która cieszy się teraz dużym zainteresowaniem i firmy mają bardzo dużo zleceń.


 

Data publikacji: 24.08.2020

Zobacz wcześniejsze aktualności

Z czego wykonać blat kuchenny?

Z czego wykonać blat kuchenny?

Blat kuchenny powinien cechować się trwałością, funkcjonalnością, ale również estetycznym wyglądem. Dostępnych je...

Warto przeczytać

Zobacz również