Znajdź inwestycje/dewelopera w całej Polsce

Dlaczego warto zdecydować się na kominek w domu?

Dlaczego warto zdecydować się na kominek w domu?

Stylowe wnętrza wymagają perfekcyjnego zaplanowania wszystkich detali wystroju i wyposażenia. Co zrobić, aby było ono wygodne, przytulne i klimatyczne? Do tego celu niezbędne są odpowiednie produkty oraz kompleksowe zaprojektowanie wnętrza. Coraz więcej osób w modnych przestrzeniach dostrzega też miejsce dla kominka.

Czy rzeczywiście taka konstrukcja jest przydatna? Dlaczego warto zdecydować się na kominek w domu i gdzie go ustawić? O tym wszystkim napiszemy poniżej.Dlaczego warto mieć kominek w domu?Kominek w domu to ciekawa opcja pod względem praktycznym i estetycznym. Jeśli zatem tylko pozwalają na to regulacje prawne, warto rozważyć wprowadzenie kominków do swoich wnętrz.

Dlaczego? Z jednej strony kominek to skuteczne, dodatkowe źródło ciepła, zapewniające komfort dla wszystkich użytkowników w szczególnie chłodne dni. Wspiera standardową instalację lub całkiem ją zastępuje, na przykład w czasie sezonów przejściowych, gdy uruchamianie centralnego kotła jest jeszcze nieopłacalne.

Co więcej wesoło trzaskający w kominku ogień sprawia, że wnętrze nabiera nowego klimatu – staje się przytulniejsze, nastrojowe. Aż chce się spędzać w nim czas na błogim wypoczynku z rodziną lub przyjaciółmi. W końcu modne obudowy kominkowe stanowią efektowną dekorację w całościowej aranżacji pomieszczenia (kuchni, sypialni, salonu), tworząc wyjątkową, niezapomnianą przestrzeń.Nowoczesne kominki – ciepło nie tylko w jednym wnętrzuKominki najczęściej kojarzy się z ogrzewaniem do salonu, jadalni lub sypialni (pomieszczeń reprezentacyjnych lub rekreacyjnych), w których pozwalają podnieść temperaturę. Obecnie jednak można zdecydować się na rozmaite systemy, umożliwiające na rozprowadzanie ciepła również do innych wnętrz. Warto zdecydować się na systemy DGP, składające się z kanałów przenoszących ogrzane w kominku powietrzu do pozostałych domowych wnętrz. Inną opcją są kominki z płaszczem wodnym, dostępne choćby na stronie TrendKominki. Pomiędzy ścianami wkładu znajdują się w nich przewody z wodą, ogrzewaną ciepłem z paleniska. Są one podłączone do domowego systemu centralnego ogrzewania, zasilając grzejniki ścienne, bez konieczności uruchamiania głównego kotła. Pozwala to zwiększyć komfort cieplny domowników, poprawić warunki we wnętrzu, a także znacznie obniżyć wysokość rachunków za ogrzewanie.Różne aranżacje, różne wykończenie kominka – co wybrać?Nowoczesne kominki to praktyczne konstrukcje, które wpisują się w większość modnych obecnie aranżacji wnętrz, stając się w nich istotnym elementem wystroju i dekoracji. Można zdecydować się na kilka typów konstrukcji. Do najpopularniejszych zaliczają się bez wątpienia obudowy z płyt na stelażu oraz kominki murowane.

W obu przypadkach da się uzyskać zróżnicowane formy wykończenia, wpisujące się w rozmaite nurty. Pojawiają się choćby kominki tynkowane, malowane na ten sam kolor, co inne przegrody we wnętrzu. Idealnie sprawdza się to choćby w pomieszczeniach minimalistycznych i nowoczesnych. Czasami taki kominek warto umieścić w przestrzeniach skandynawskich, choć w nich ciekawie prezentują się również rozwiązania z cegły i kamienia o surowej formie, nadające wnętrzu przytulnego, naturalnego charakteru, tak ważnego w pomieszczeniach urządzonych w tym duchu, ale też w nurcie rustykalnym czy industrialnym. Mocno wypolerowane kominki z kamienia (zwłaszcza z marmuru) warto wykorzystać natomiast w przestrzeniach glamour i art déco, by dodać im naprawdę eleganckiego wyrazu.Kominki w wersji eko – ciepło i troska o środowisko w jednymObok klasycznych typów kominków istnieją również rozwiązania do wykorzystania nawet w blokach i w innych miejscach, gdzie montaż klasycznego kominka na drewno nie jest możliwy. Do takich produktów zaliczają się na przykład biokominki, działające na bioetanol, czyli naturalne paliwo. Co ciekawe w procesie spalania nie dochodzi do powstawania popiołu, nie powstają też spaliny ani inne szkodliwe substancje, dzięki czemu produkt jest przyjazny środowisku naturalnemu.Nowoczesne kominki do wygodnych wnętrzKominki w nowoczesnych wnętrzach pozwalają na zapewnienie ciepła, zbudowanie klimatu oraz dopełnienie aranżacji, by zyskała naprawdę ciekawy, indywidualny wyraz. Tak szeroka gama produktów sprawia, że każdy jest w stanie znaleźć rozwiązanie idealnie dopasowane do konkretnych potrzeb.


Data publikacji: 05.06.2023

Zobacz wcześniejsze aktualności

Z czego wykonać blat kuchenny?

Z czego wykonać blat kuchenny?

Blat kuchenny powinien cechować się trwałością, funkcjonalnością, ale również estetycznym wyglądem. Dostępnych jest wiel...

Warto przeczytać

Zobacz również