Znajdź inwestycje/dewelopera w całej Polsce

Ekskluzywne mieszkania – taras na dachu, concierge i strefa relaksu

Ekskluzywne mieszkania – taras na dachu, concierge i strefa relaksu

Nieruchomości premium to więcej niż doskonała lokalizacja i gustownie urządzone wnętrza. Mieszkańcy kameralnych apartamentowców czy zabytkowych, zrewitalizowanych kamienic otrzymują także nieograniczony dostęp do okazałej, urządzonej z pomysłem strefy wspólnej i licznych dodatkowych udogodnień.

Spokój i cisza w centrum miasta


Jak można przeczytać na stronie https://foksal1315.com/rynek-nieruchomosci-luksusowych-w-polsce-kierunek-rozwoju/, rynek nieruchomości premium w Polsce znajduje się w fazie dynamicznego wzrostu – z roku na rok zwiększa się zainteresowanie ekskluzywnymi apartamentami. Na co mogą liczyć ich właściciele? Choć urządzone w najwyższym standardzie mieszkania powstają w ścisłym centrum, to lokalizacje inwestycji są dobierane w taki sposób, aby obiekty zapewniały mieszkańcom spokój i osłaniały ich od miejskiego zgiełku. Pozwala to w pełni czerpać z zalet życia w mieście, nie rezygnując z komfortu i prywatności.


Aby apartamenty można było uznać za luksusowe, muszą one wyróżniać się ponadnormatywnym metrażem, efektownym widokiem rozpościerającym się z okien i niebanalną aranżacją. Znaczenie ma też oryginalna koncepcja na przestrzeń wspólną, z której korzystać mogą wyłącznie mieszkańcy. Z reguły do jej wykończenia – podobnie jak w przypadku elewacji budynku – używane są materiały szlachetne, np. drewno egzotyczne czy kamień. Chociaż utrzymanie takiej przestrzeni wiąże się z kosztami, to mieszkańcy przywiązują do niej dużą wagę. To właśnie jakość i standard wykończenia składają się na niepowtarzalność, ekskluzywność i atrakcyjność rezydencji.


Jeżeli chodzi o luksusowe mieszkania Warszawa wiedzie prym. Na mapie stolicy można znaleźć najwięcej unikalnych realizacji – zarówno nowoczesnych apartamentowców z penthousami, jak i kamienic, którym przywrócono dawny blask, nie zapominając o nowoczesnych rozwiązaniach. Te drugie są unikatowe w skali kraju i Europy, gdyż segment nieruchomości luksusowych o charakterze zabytkowym jest bardzo niszowy.


Udogodnienia dla mieszkańców


Ze względu na kameralność, mieszkańcy apartamentów premium mogą czuć się komfortowo – prywatność to nieodłączna cecha takich obiektów. Dodatkowo właściciele lokali mogą liczyć na liczne udogodnienia, do których zaliczają się m.in. usługi concierge i dostęp do parkingu.


Luksusowe apartamentowce i kamienice odpowiadają na współczesne potrzeby, oferując usługi concierge. Konsjerż wita mieszkańców tuż po przekroczeniu przez nich progu budynku i pomaga w organizacji dnia. To właśnie jemu można zlecić m.in. zamówienie zakupów, odebranie przesyłki, nadanie listu, znalezienie dodatkowych zajęć dla dziecka, a także zarezerwowanie stolika w restauracji czy wizyty w gabinecie dentysty. Zapewniając wsparcie w codziennych czynnościach, pracownik ten odciąża mieszkańców obiektu, dzięki czemu oszczędzają czas.


Mieszkańcy apartamentowców z segmentu premium nie muszą parkować przed budynkiem – najczęściej do ich dyspozycji pozostaje przestronny parking podziemny. Dzięki takiemu usytuowaniu ma on bezpośrednie połączenie z budynkiem. Parking tylko dla mieszkańców jest niezbędnym elementem obiektów mieszkalnych mieszczących się pod najlepszymi adresami, gdyż w samym centrum dużego miasta wolne miejsca parkingowe należą do rzadkości.


Odpoczynek na patio i w strefie relaksu


Mieszkańcy luksusowych mieszkań mogą spotykać się w przestronnym, przeszklonym patio lub odpoczywać w estetycznie urządzonych strefach relaksu. To kolejne elementy wyróżniające prestiżowe inwestycje.


Patio, czyli wewnętrzny dziedziniec wzbogacony np. o strefę spotkań, to doskonałe miejsce do nawiązania kontaktów z najbliższymi sąsiadami. Mieszkańcy mogą umawiać się tu także na spotkania z gośćmi. Dzięki komfortowym warunkom panującym w strefie spotkań patio nadaje się też do prowadzenia rozmów o charakterze biznesowym. To również idealne miejsce, aby napić się kawy czy poczekać na przyjazd taksówki.


Mieszkańcy obiektów pod rozpoznawalnymi adresami mogą również korzystać z dedykowanych stref relaksu. W zależności od charakteru budynku może to być m.in. SPA z sauną i jacuzzi, sala fitness czy pokój do masażu i aromaterapii. Dzięki temu, że pozostają do wyłącznej dyspozycji mieszkańców, mają one ekskluzywny charakter. Tak jak pozostałe części wspólne budynku, są one gustownie urządzone – często ich zaprojektowanie powierza się światowej sławy projektantom, którzy dbają o każdy szczegół.


W apartamentowcach części wspólne obejmują też pokoje gościnne. Zapraszając znajomych czy rodzinę, mieszkaniec luksusowego mieszkania nie musi zapewniać gościom noclegu u siebie. Nie jest też konieczne rezerwowanie pokoi hotelowych w pobliżu – wystarczy jedynie z wyprzedzeniem poinformować konsjerża, który przygotuje urządzone w wysokim standardzie pokoje na przyjazd gości.


Taras z widokiem na miasto


Do udogodnień, które podnoszą wartość obiektu i znajdujących się w nim mieszkań, należy zaliczyć też panoramiczne windy i taras na dachu. W letnie miesiące tarasy prestiżowych budynków służą odpoczynkowi i dają wytchnienie.


Winda to dziś standardowe wyposażenie nieruchomości nawet z tańszego segmentu i dlatego architekci poszukują niestandardowym rozwiązań. W prestiżowych apartamentowcach można spotkać windy panoramiczne, czyli posiadające przeszklone kabiny. To nie tylko rozwiązanie funkcjonalne, ale też urozmaicenie budynku i istotny element aranżacji przestrzeni wspólnych. Nawet krótka podróż taką windą zapewnia wyjątkowe wrażenia.


Kolejnym z elementów wyróżniających nieruchomości premium jest widok z okien i dachu. Ze szczytu budynku może rozpościerać się wyjątkowy widok obejmujący panoramę całego miasta. W przypadku Warszawy często widoczny jest Pałac Kultury i Nauki oraz okoliczne wieżowce. Aby wyeksponować atuty tej przestrzeni, najczęściej jest ona zagospodarowana w formie tarasu, który jest udostępniony mieszkańcom. Taki taras może stanowić strefę wytchnienia i spokoju, dzięki czemu zapewnia odpoczynek na świeżym powietrzu w kameralnym otoczeniu.

Data publikacji: 30.08.2021

Zobacz wcześniejsze aktualności

Z czego wykonać blat kuchenny?

Z czego wykonać blat kuchenny?

Blat kuchenny powinien cechować się trwałością, funkcjonalnością, ale również estetycznym wyglądem. Dostępnych je...

Warto przeczytać

Zobacz również