Znajdź inwestycje/dewelopera w całej Polsce

Ekspres ciśnieniowy KRUPS - kolbowy czy automatyczny?

Ekspres ciśnieniowy KRUPS - kolbowy czy automatyczny?

Ekspres ciśnieniowy KRUPS - kolbowy czy automatyczny?


Chcesz kupić ekspres do kawy? Możesz wybierać spośród różnych sprzętów, które pomogą ci przygotować aromatyczny napój. Zastanawiasz się, czy lepiej zdecydować się na model kolbowy czy automatyczny? Zobacz najlepsze ekspresy ciśnieniowe marki KRUPS i wybierz najlepiej dostosowany do twoich potrzeb!Ekspresy do kawy - jakie są rodzaje?


Ekspresy do kawy możemy podzielić na przelewowe i ciśnieniowe. Te pierwsze kojarzysz z pękatego dzbanka - tak popularnego w amerykańskich filmach i serialach, w których kelnerka w kawiarni dolewa kawy klientom przy stolikach. Takie urządzenia, chociaż zwykle niedrogie i łatwe w obsłudze, mają swoje ograniczenia - na nie przygotujesz w nich kawy z puszystą pianką! Lepiej sprawdzą się tam, gdzie najczęściej pije się kawę czarną - i to w dużych ilościach. Ekspresy ciśnieniowe dają ci znacznie więcej możliwości. Wśród nich możesz wyróżnić modele na kapsułki, kolbowe i automatyczne. Ekspresy kapsułkowe są tanie w zakupie, ale kosztowne w użytkowaniu. Koszt kawy z urządzenia tego typu jest dużo wyższy niż przy innych rodzajach ekspresów. Dlatego mówiąc „ekspres ciśnieniowy” większość osób ma na myśli model kolbowy lub automatyczny. Który jest lepszy?Ekspres ciśnieniowy - kolbowy czy automatyczny?


Ekspres ciśnieniowy kolbowy wymaga większego zaangażowania użytkownika. Przede wszystkim - powinieneś najpierw zmielić kawę, korzystając z elektrycznego młynka. Możesz też kupić gotową, zmieloną mieszankę. Zwykle jednak kawosze chcą mieć wpływ na to, jak będzie smakowała ich kawa i sami najchętniej mielą ziarna. Ekspres kolbowy jest tańszy niż sprzęt automatyczny, a przy tym - bardziej kompaktowy: swobodnie zmieści się na kuchennym blacie nawet w niewielkim pomieszczeniu.

Czy są jakieś minusy urządzeń tego typu? Jeśli lubisz eksperymentować z różnego rodzaju napojami, musisz liczyć się z tym, że nie przygotujesz ich automatycznie. Większość ekspresów kolbowych jest wyposażonych w dyszę pary - jednak zrobienie pianki będzie bardziej czasochłonne niż w modelach automatycznych.

Jakie są więc mocne strony ekspresów ciśnieniowych automatycznych? Często wystarczy jedno wciśnięcie przycisku, by przygotować twój ulubiony napój. Możesz też zwykle wybierać z szerokiego katalogu kaw, dostosowując napój do swoich upodobań. W większości przypadków możesz takie ustawienia zapisać, by później łatwo do nich wrócić, przygotowując kolejną filiżankę. Ekspresy automatyczne są proste w obsłudze - zwłaszcza, jeśli zdecydujesz się na sprzęt z pojemnym zbiornikiem na kawę, wodę i fusy. Masz ochotę na kawę z pianką? Do wyboru masz zwykle wiele mlecznych kaw - cappuccino, latte macchiato, a może flat white - wybierz, na co masz ochotę!

Powinieneś liczyć się jednak z tym, że ekspresy automatyczne są droższe niż kolbowe i zajmują więcej miejsca na kuchennym blacie. Z jak dużym wydatkiem trzeba się liczyć, sięgając po ekspresy ciśnieniowe automatyczne KRUPS? Możesz kupić modele za ok. 2000 zł, na przykład bardzo dobrze oceniany KRUPS EA897B10 EVIDENCE ECO-DESIGN. Chcesz zainwestować więcej? Sprawdź modele w przedziale cenowym do 4000 zł. Wśród najlepiej sprzedających się propozycji znajdziesz KRUPS EA877D10 ESP INTUITION EXPERIENCE+ - lista kaw, które przygotujesz automatycznie, jest imponująca!

Chcesz poznać więcej możliwości? Sprawdź ekspresy ciśnieniowe KRUPS w sklepie MediaMarkt i porównaj parametry modeli, które wpadły ci w oko!


Data publikacji: 28.07.2023

Zobacz wcześniejsze aktualności

Z czego wykonać blat kuchenny?

Z czego wykonać blat kuchenny?

Blat kuchenny powinien cechować się trwałością, funkcjonalnością, ale również estetycznym wyglądem. Dostępnych jest wiel...

Warto przeczytać

Zobacz również