Znajdź inwestycje/dewelopera w całej Polsce

Najbardziej zielone dzielnice mieszkalne Wrocławia

Najbardziej zielone dzielnice mieszkalne Wrocławia

Lokalizacja to najczęściej pierwsze kryterium, które jest brane pod uwagę podczas kupna mieszkania. Niektórym zależy, żeby nieruchomość była położona w ścisłym centrum, inni natomiast wolą mieszkać w mniej uczęszczanych dzielnicach. Bliskość szkół, dostępność sklepów czy dobre skomunikowanie z resztą miasta to tylko niektóre lokalizacyjne aspekty, które są brane pod uwagę. Dla wielu osób, bardzo ważna jest również dostępność terenów zielonych. Które dzielnice Wrocławia można uznać za najbardziej zielone?

Parki i ogrody we Wrocławiu
Wrocław znajduje się w centrum Niziny Śląskiej. Nie brakuje tu terenów zielonych, takich jak parki, lasy, a nawet obszary Natura 2000. Z nieco mniejszych terenów zielonych, warto wspomnieć, chociażby o Ogrodzie Japońskim, Bulwarze Politechniki Wrocławskiej czy Wirydarzu Zakładu Narodowego
im. Ossolińskich. W zielonych dzielnicach Wrocławia można też znaleźć znacznie większe powierzchniowo obszary z bujną roślinnością. Wymienić tu należy lasy: Pilczycki, Strachociński oraz Rędziński. W stolicy Dolnego Śląska są też piękne parki , m.in. Park Południowy, Park Grabiszyński, Park Skowronii, czy Park Wschodni.

Dzielnice we Wrocławiu – które są bogate w zieleń?
Mieszkańcy Wrocławia mają w swoim mieście do dyspozycji liczne tereny zielone. Osoby, które szukają mieszkania w zielonej okolicy, mogą skorzystać z oferty wrocławskiego dewelopera Develia. Bez wątpienia będą mogli tam znaleźć idealne lokum, w bliskiej odległości od terenów zielonych. Do wyboru nowych lokatorów są kawalerki, mieszkania 2-, 3- i 4-pokojowe, a także ekskluzywne mieszkania dwupoziomowe z tarasami na dachu. Zdecydowanie jest w czym wybierać.

Krzyki – zielona dzielnica Wrocławia

Krzyki uchodzą za jedną z najatrakcyjniejszych dzielnic Wrocławia i to nie tylko pod względem dostępności terenów zielonych, ale też rozwiniętej infrastruktury czy komunikacji miejskiej. To rozległe tereny zielone, które sprzyjają odpoczynkowi i aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Z pobliskich parków skorzystają zarówno osoby, które lubią biegać czy jeździć na rowerze, jak i młodzi rodzice i posiadacze psów, którzy zyskają dużo miejsca na spacery.
Klecina to cześć Krzyków położona w malowniczym miejscu, bo między dwoma parkami: Klecińskiego i Grabiszyńskiego. Jakby tego było mało, nieopodal przepływa Ślęza. To właśnie te trzy elementy przyrody sprawiają, że dzielnica ma niepowtarzalny klimat. Bliskość parków to idealna propozycja dla wszystkich wielbicieli spacerów i wycieczek rowerowych. To również świetne rozwiązanie dla tych, którzy dbają o formę, np. za sprawą porannego joggingu. Piękne okoliczności przyrody Kleciny pozwalają zrelaksować się nie tylko na zewnątrz, ale też w domowym zaciszu, skąd mieszkańcy mają widok na pobliskie parki.
Huby to część Krzyków, która świetnie nadaje się do rekreacji i wypoczynku. Jest tu mnóstwo alejek, idealnych na długie spacery, nie brakuje też ścieżek rowerowych. Czas na powietrzu można spędzać w Parku Wschodnim, Skowronim czy na zielonym Wzgórzu Andersa. Do dyspozycji mieszkańców jest także Aquapark. Tym samym Huby, choć jest dzielnicą położoną w centrum miasta, oferuje możliwość wytchnienia od codziennego zgiełku.

Artykuł sponsorowany
Data publikacji: 12.11.2020

Zobacz wcześniejsze aktualności

Z czego wykonać blat kuchenny?

Z czego wykonać blat kuchenny?

Blat kuchenny powinien cechować się trwałością, funkcjonalnością, ale również estetycznym wyglądem. Dostępnych jest wiel...

Warto przeczytać

Zobacz również