Znajdź inwestycje/dewelopera w całej Polsce

Nowe inwestycje w Łodzi

Nowe inwestycje w Łodzi

Fot.: www.freedigitalphotos.net

Łódź przez ostatnie lata była miastem, w którym deweloperzy chętnie lokowali nowe inwestycje. Niestety kryzys, jaki miał miejsce w ostatnich latach, mocno odbił się również na rynku mieszkaniowym, co skutkowało znacznym obniżeniem cen mieszkań oraz małym na nie popytem. Jak wskazują jednak analitycy, najgorszy czas dla pierwotnego rynku mieszkaniowego już się skończył. Jak będą kształtowały się ceny za mieszkanie w Łodzi oraz na jakie nowe inwestycje zostaną zrealizowane w 2014 r.?

Ceny mieszkań
Łódź jest jednym z tych miast, w którym ceny mieszkań podobne były raczej do tych obowiązujących w mniejszych miastach Polski, aniżeli w stolicy województwa. Średnia cena za metr kwadratowy mieszkania w Łodzi w marcu wynosiła niewiele ponad 3900 złotych. Wszystko jednak wskazuje na to, że sytuacja ta może się zmienić. Wpływ na taki stan rzeczy ma mieć rządowy program dopłaty do domów i mieszkań „MdM”, który powinien podnieść popyt na mieszkania i wpłynie na wzrost cen. Warto pamiętać, że do „MdM” kwalifikują się jedynie nowe mieszkania. Jakich inwestycji deweloperskich możemy spodziewać się w kolejnych miesiącach w łodzi?

Inwestycje 2014
Na sytuację na rynku pierwotnym w Łodzi na pewno wpływa fakt, że ze względu na kryzys i zmniejszony popyt, wiele nowych mieszkań wciąż czeka na swoich właścicieli. Deweloperzy, którzy nie sprzedali swoich mieszkań w istniejących inwestycjach, nie będą wchodzić na rynek z nowymi mieszkaniami. Nie oznacza to jednak, że nowych inwestycji w Łodzi nie będzie – jak się okazuje, w roku 2014 będzie trwało budowanie bloków na Osiedlu Kurczaki, Polesie, Julianów czy Chojny. Większość będą stanowiły inwestycje z mieszkaniami spełniającymi kryteria cenowe i powierzchniowe programu „MdM”.

Już we wrześniu do użytku oddane zostaną dwa budynki mieszkaniowe na Osiedlu Kurczaki. W inwestycji będzie można zakupić 24 mieszkania z garażami. Ich metraż będzie wahał się w granicach od 55 do 75 metrów kwadratowych, a wszystkie mieszkania będą spełniać kryteria programu „MdM”. Również na Górnej na Osiedlu Chojny powstanie Villa Nova – luksusowy budynek mieszkalny z 23 pokojami. Inwestycja wyróżnia się spośród innych łódzkich realizacji deweloperskich tym, że położona jest w zacisznej, zielonej okolicy, w otoczeniu największego skupiska sosny czarnej w Łodzi.

Dwa etapy inwestycji Nowe Złotno planuje oddać do użytku Profit Development. Pierwszy budynek ma zostać oddany do użytku już w czerwcu, a drugi – do końca tego roku. Do końca września do użytku zostaną oddane cztery budynki na Osiedlu Julianów. Ciekawą inwestycją jest również Osiedle Botanicum, zlokalizowane w sąsiedztwie łódzkiego Ogrodu Botanicznego oraz Parku na Zdrowiu. Do września deweloper chce ukończyć budowę drugiego z trzech budynków, które wchodzą w skład inwestycji.
Data publikacji: 20.03.2014

Zobacz wcześniejsze aktualności

Z czego wykonać blat kuchenny?

Z czego wykonać blat kuchenny?

Blat kuchenny powinien cechować się trwałością, funkcjonalnością, ale również estetycznym wyglądem. Dostępnych je...

Warto przeczytać

Zobacz również