Znajdź inwestycje/dewelopera w całej Polsce

O tym należy pamiętać podczas malowania nowego mieszkania!

O tym należy pamiętać podczas malowania nowego mieszkania!

O tym należy pamiętać podczas malowania nowego mieszkania!


 


Kupno nowego mieszkania jest bezsprzecznie wielkim wydarzeniem, spełnieniem marzeń. Trudno się więc dziwić, że dokładamy wszelkich starań, aby jego aranżacja przebiegła zgodnie z planem. Co jednak istotne, aby końcowy efekt spełniał nasze oczekiwania, musimy zwrócić uwagę na każdy szczegół, począwszy od malowania sufitu. Nie czekaj więc i już teraz dowiedz się, jak odpowiednio przygotować się do tego zadania.  1. Odpowiednia farba do sufitu.

  2. Przygotowanie do malowania sufitu.

  3. Malowanie sufitu a malowanie ścian.

  4. Wysokiej jakości farba sufitowa.


Malując pomieszczenia, podejmujemy pierwsze istotne decyzje odnośnie stylu, jaki ma w nich panować. Jest to niezwykle ważne, gdyż to właśnie do koloru farby będziemy dobierać meble, jak i wszelkie inne akcesoria. Aby całość przebiegła bez nawet najmniejszych komplikacji, warto pamiętać o kilku kluczowych kwestiach, które pozwolą nam przez całe lata cieszyć się z wybranej aranżacji. Między innymi posłuży nam do tego farba do sufitu.


 


Odpowiednia farba do sufitu


Projektanci wnętrz zgodnie przyznają, iż sufit odgrywa niebagatelną rolę w odbiorze całego pomieszczenia. Musi on być nie tylko idealnie gładki (poprzez profesjonalnie wykonaną gładź), ale i pomalowany odpowiednią farbą do sufitu. Jak pokazuje praktyka, tylko ona zapewni nam komfortową, szybką i co najważniejsze dokładną pracę. Pomalowany sufit musi się cechować najwyższymi walorami estetycznymi. Wybierzmy więc farbę gęstą, która nie będzie chlapać i spływać z wałka, dzięki czemu zaoszczędzimy czas na samo malowanie, jak i późniejsze sprzątanie. Co więcej, niech będzie to precyzyjnie kryjąca biała farba, którą docenimy zwłaszcza podczas wtórnego malowania, gdy na suficie znajdują się plamy, zacieki bądź też widoczny poprzedni kolor.


 


Przygotowanie do malowania sufitu


Malowanie sufitu nie należy do zadań prostych, choć wcale nie musi być uciążliwe. Wystarczy się do tego odpowiednio przygotować, mając na uwadze wszystko, czego będziemy potrzebować. Jeśli więc wiemy już, jaka biała farba będzie dla nas idealna, wyposażmy się w takie narzędzia jak wałek, odpowiednio długa drabina czy też folia do przykrycia podłogi (oraz mebli w przypadku wtórnego malowania pomieszczeń). W ten sposób zaoszczędzimy sporo czasu, który w innych okolicznościach musielibyśmy poświęcić na monotonne sprzątanie, ale też mniej wydajne malowanie. I tyczy się to każdorazowego malowania wnętrz.


 


Malowanie sufitu a malowanie ścian


Przygotowania do malowania ścian przebiegają w sposób bardzo podobny. Pamiętajmy, że tej czynności musimy poświęcić nie mniejszą uwagę, zwłaszcza wybierając kolor, którym pokryjemy ściany. Do zdecydowanie sprawdzonych i polecanych należą farby lateksowe – wskazywane są jako jedne z najtrwalszych rodzajów farb, będąc jednocześnie odpornymi na zmywanie oraz szorowanie. Docenią ją szczególnie rodziny z dziećmi bądź też posiadacze niesfornych czworonogów.


 


Wysokiej jakości farba sufitowa


Farba lateksowa nie jest jedynym rodzajem farb, którymi możemy skutecznie pomalować sufit, jak i ściany. Nie mniej popularnymi farbami emulsyjnymi są farby winylowe. Ich cechą charakterystyczną jest szerokie zastosowanie – z powodzeniem pokryjemy nimi sufit i ściany z tynku, płyt karton-gipsowych, ale i powierzchnie drewniane. Równie warta uwagi jest farba akrylowa, idealnie nadająca się dla osób cierpiących na różnego rodzaju alergie. Już teraz przeczytaj więcej o tym, jaki wybrać rodzaj farby do sufitów: https://www.sniezka.pl/poradniki/porady-techniczne/rodzaje-farb-do-sufitow-doradzamy-ktora-wybrac.

Data publikacji: 02.07.2021

Zobacz wcześniejsze aktualności

Z czego wykonać blat kuchenny?

Z czego wykonać blat kuchenny?

Blat kuchenny powinien cechować się trwałością, funkcjonalnością, ale również estetycznym wyglądem. Dostępnych je...

Warto przeczytać

Zobacz również