Znajdź inwestycje/dewelopera w całej Polsce

Tapety ścienne do łazienki - co wybrać?

Tapety ścienne do łazienki - co wybrać?

Efektowne tapety sprawdzają się w rozmaitych domowych wnętrzach. W zależności od zastosowanych produktów, da się je wprowadzić w zasadzie do wszystkich pomieszczeń, również tych, w których panują specyficzne warunki, jak na przykład w łazienkach. Jakie produkty wybrać, by ozdobić ściany w łazience? Czym się kierować i jak dopasować rozwiązania do konkretnych przestrzeni? O tym napiszemy w dalszej części artykułu.Warunki w łazience - czy można w niej zastosować tapety ścienne?Łazienki to jedne z najbardziej wymagających przestrzeni w domach i mieszkaniach, zwłaszcza dla rozmaitych elementów wyposażenia i dekoracji, w tym oczywiście dekoracyjnych tapet ściennych. Wszystkie przedmioty, które mają zostać wprowadzone do tego pomieszczenia muszą wyróżniać się szeregiem cech.Kluczem do sukcesu jest oczywiście odporność na trudne warunki, w tym choćby wysoką wilgotność, ryzyko zachlapania wodą, zmiany temperatury. Jeśli wybierze się nieodpowiednie tapety ścienne, w krótkim czasie może dojść do nieodwracalnego zniszczenia ich powierzchni, co wpłynie na odbiór estetyczny wnętrza. Co gorsza, na tapecie mogą rozwinąć się groźne dla użytkowników pleśni i grzyby. Na szczęście na rynku da się znaleźć szeroki wybór solidnych produktów, które oferuje choćby Wallart.Najtrwalsze tapety łazienkowe - co wybrać?Z czego zatem powinny być wykonane dobrej jakości tapety łazienkowe, którym nie zaszkodzi mikroklimat we wnętrzu? Najlepiej całkiem zrezygnować z tradycyjnych produktów papierowych. Na ich miejsce można jednak przykleić tapety:
  • winylowe (laminowane),

  • z włókna szklanego.Wyróżniają się one olbrzymią trwałością na zewnętrzne warunki, a także na uszkodzenia mechaniczne. Nie targają się i nie przecierają. Można też bez przeszkód czyścić je, by zachować sterylną czystość we wnętrzu.Tapety z winylu cieszą się olbrzymią popularnością. Można spotkać modele na standardowy klej lub samoprzylepne, co jeszcze bardziej ułatwia prawidłowe przyklejenie takiego produktu bądź późniejsze usunięcie go ze ściany. Trwałe i odporne tapety występują też w wielu wzorach i kolorach, co ułatwia dobór rozwiązania do konkretnego miejsca.Najmodniejsze wzory do efektownych łazienekJakie tapety łazienkowe cieszą się obecnie największą popularnością? Wszystko zależy od indywidualnych gustów oraz specyfiki wnętrza. W ciasnych łazienkach lepiej sprawdzają się produkty utrzymane w jasnych kolorach z subtelnymi deseniami. W większych pokojach kąpielowych można natomiast zaszaleć nawet z ciemnymi modelami, w duże, efektowne printy.Dobór tapety zależy oczywiście od całościowej koncepcji pomieszczenia i wybranego stylu wnętrzarskiego. W minimalistycznych i skandynawskich łazienkach chętnie stosuje się tapety w geometryczne wzory (paski, kratki, zygzaki). We wnętrzach urban jungle lub boho lepiej sprawdzają się motywy roślinne, również w wydaniu egzotycznym. W łazienkach glamour natomiast można pozwolić sobie na tapety ze złoceniami i tłoczeniami, o bogatej, dekoracyjnej formie. Sporo inspiracji, jak wykorzystać tego typu dekorację ścian, pojawia się na stronie: domyidealne.pl.Tapety łazienkowe - wygodna i stylowa przestrzeńPiękna tapeta w łazience dopełnia aranżację i dodaje przestrzeni przytulności. Warto wybrać trwałe rozwiązania, by w optymalnej kondycji modne wykończenie ścian cieszyło oczy użytkowników przez naprawdę długie lata.


Data publikacji: 17.11.2022

Zobacz wcześniejsze aktualności

Z czego wykonać blat kuchenny?

Z czego wykonać blat kuchenny?

Blat kuchenny powinien cechować się trwałością, funkcjonalnością, ale również estetycznym wyglądem. Dostępnych jest wiel...

Warto przeczytać

Zobacz również