Znajdź inwestycje/dewelopera w całej Polsce

Wady i zalety kupowania mieszkań online w Bułgarii

Wady i zalety kupowania mieszkań online w Bułgarii

W ciągu ostatnich kilku lat kupowanie mieszkań online w Bułgarii zyskało na popularności wśród zagranicznych nabywców, w tym też Polaków. W niniejszym artykule przyjrzymy się wadom i zaletom takich inwestycji w oparciu o dane statystyczne charakteryzujące bułgarski rynek nieruchomości w ostatnich latach.Zalety kupowania mieszkań online w BułgariiWygodę kupowania nieruchomości Bułgaria online potwierdzają liczne dane statystyczne, a atutem takiej inwestycji jest dostępność ogromnej liczby ofert w różnych miejscach kraju. W 2021 roku jeden z najbardziej popularnych bułgarskich portali nieruchomości Imot.bg przedstawiał ponad 126 000 ofert mieszkań, domów i działek. Jest to ogromna liczba, która pozwala na dokładne przejrzenie wielu ofert i wybór najlepszego rozwiązania.

Internet umożliwia przeglądanie ofert w dogodnym dla siebie czasie, bez ograniczeń czasowych. Dzięki temu, że oferty dostępne są w trybie 24/7 można dokonywać wyboru wtedy, gdy mamy na to czas i ochotę. Ponadto po pandemii COVID-19 coraz więcej nabywców decyduje się na zakup nieruchomości online, organizując spotkania z agentami nieruchomości i przeglądanie mieszkań, a czasem także zakup mieszkań i domów przez Internet.

Atutem są także stabilne ceny bułgarskich nieruchomości. Według raportu firmy Colliers International, ceny nieruchomości w Bułgarii w 2021 roku pozostały na tym samym poziomie, co w 2020 roku - z lekkim spadkiem w niektórych regionach.

Oprócz wymienionych argumentów, warto dodać, że w Bułgarii funkcjonuje wiele platform internetowych, na których można znaleźć oferty nieruchomości. Według danych z 2021 roku, największe portale nieruchomości w Bułgarii to: Imot.bg, Address.bg, iProperty.bg i Home.bg. Wszystkie te strony oferują szeroki wybór mieszkań, domów i działek w różnych częściach kraju.Wady kupowania mieszkań online w BułgariiDecydując się na zakup nieruchomości online, warto liczyć się z pewnymi zagrożeniami, z których podstawowym jest ryzyko oszustwa, szczególnie wtedy, gdy kupujący nie posiadają doświadczenia w zakresie nieruchomości. Według danych policji bułgarskiej, w 2020 roku zarejestrowano ponad 800 przestępstw związanych z oszustwami dotyczącymi nieruchomości. Dlatego należy dokładnie sprawdzać każdą ofertę, a jeśli jest to możliwe - współpracować z renomowanymi agencjami nieruchomości.

Ponadto obejrzenie nieruchomości online nie zawsze pozwala na dokładną ocenę jej stanu, a kontakt z agentami, sprzedającymi nieruchomości, jest utrudniony ze względu na kwestie językowe.

Bułgaria to wspaniałe miejsce na zakup nieruchomości. Znajdziesz tu piękne krajobrazy, łatwy dostęp do morza i wiele atrakcji turystycznych. Niezależnie od tego, czy szukasz miejsca, aby zamieszkać w nim na stałe lub wakacyjnego domu, Bułgaria z pewnością będzie idealnym miejscem dla Ciebie. Nesebyr, Słoneczny Brzeg i Warna to tylko kilka z wielu ciekawych lokalizacji z przystępnymi cenami mieszkań spośród dostępnych na rynku. Ceny nieruchomości w różnych regionach kraju znacznie się różnią. Według danych ze strony Numbeo, średnia cena metra kwadratowego mieszkania w centrum miasta w Sofii wynosi około 5 500 BGN (około 2 820 EUR), podczas gdy w mniejszych miastach lub na wsiach cena ta może wynosić około 2 500 BGN (około 1 280 EUR) za metr kwadratowy.

Czy zakupu nieruchomości warto dokonywać online? Skorzystania z tej wygodnej opcji serdecznie polecamy tym, którzy są gotowi do współpracy z wykwalifikowanymi agentami nieruchomości i mają doświadczenie w zakupie mieszkań w krajach Unii Europejskiej.


Data publikacji: 16.05.2023

Zobacz wcześniejsze aktualności

Z czego wykonać blat kuchenny?

Z czego wykonać blat kuchenny?

Blat kuchenny powinien cechować się trwałością, funkcjonalnością, ale również estetycznym wyglądem. Dostępnych je...

Warto przeczytać

Zobacz również