Znajdź inwestycje/dewelopera w całej Polsce

Wybór narożnika

Wybór narożnika

 


 


Narożnik to ten rodzaj mebla do salonu, który zyskuje coraz większą popularność wśród ludzi. Po raz kolejny, warto dodać. Niegdyś święcił prawdziwe tryumfy popularności, później na pewien okres czasu został nieco zepchnięty na margines i w tym momencie znowu wrócił do łask. Coraz więcej osób zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że to mebel szalenie wygodny, praktyczny i elegancki. To aż nadto powodów do tego, by powrócił do łask i moda znowu sobie o nim przypomniała. Jednak wybór odpowiedniego narożnika to wcale nie jest takie łatwe zadanie - należy pamiętać o naprawdę wielu kwestiach, a także wykazać się pewnym zmysłem praktycznym i umiejętnością wizualizacji, przydatna będzie też tak bardzo ceniona wyobraźnia przestrzenna. Na szczęście wcale nie trzeba być doświadczonym i wykwalifikowanym dekoratorem wnętrz - każdy może znaleźć idealny dla siebie narożnik, wystarczy tylko poświęcić na to zadanie trochę czasu.  1. Odróżnienie narożnika lewego od prawego

  2. Narożnik L-kształtny czy U-kształtny?

  3. Jakie wymiary narożnika mają znaczenie?

  4. Narożniki do salonu z funkcją spania

  5. Wielkość narożnika a wielkość salonu

  6. W jakim stylu wybrać narożnik do salonu?

  7. Obicie do narożnika


Jak odróżnić narożnik lewy od prawego? meblobranie


Mogłoby się to wydawać dość oczywiste, jednak takie nie jest. Jak odróżnić narożnik lewy od prawego? Istnieje kilka sztuczek, które są w stanie w tym pomóc. Przede wszystkim narożnik lewy przypomina dużą literę L. Narożnik prawy natomiast przypomina odwróconą literę L, przez co przypomina najbardziej dużą literę P. To dość proste i intuicyjne - lewy narożnik to litera L, a prawy to litera P. Jeśli nie umiesz jednak zobaczyć kształtu liter w narożniku, możesz zrobić dużo prostszy test. Wystarczy, że staniesz sobie przed narożnikiem. Jeśli wtedy twoja lewa ręka będzie wskazywać na krótszy bok - masz do czynienia z narożnikiem lewym, jeśli natomiast prawa ręka będzie przy krótszym boku, analogicznie do tej sytuacji, masz do czynienia z narożnikiem prawym.


Wymiary narożnika: L-kształtny czy U-kształtny? meblobranie


Co jest ci jeszcze potrzebne, poza wiedzą czy to prawy czy lewy narożnik? Wymiary. Narożnik może być L-kształtny lub U-kształtny, co ma duże znaczenie, gdy próbujesz wybrać idealny do własnego salonu narożnik. Narożnik w kształcie litery L to mebel, który swoją popularność zdobył już w latach 60. XX wieku. Wyróżnia go doskonała możliwość do dopasowania nawet do niewielkich wnętrz, dlatego nie musisz się martwić, że twój salon jest za mały na narożnik - narożnik l-kształtny jest na tyle kompaktowy, że dopasujesz go do niewielkiego pomieszczenia, które nie będzie przy tym wyglądać na chaotycznie urządzone czy zagracone. Z kolei narożnik w kształcie litery U doskonale nadają się do większych pomieszczeń i tych miejsc, w których mają być najważniejszym meblem i centralnym ich punktem. To idealny narożnik na środku salonu. Szeroki wybór narożników w różnych kształtach i rozmiarach znajdziesz tutaj: https://www.sfmeble.pl/pomieszczenia/salon/sofy-i-narozniki/narozniki.html


Na jakie wymiary narożnika zwrócić uwagę? meblobranie


Wymiary narożników są najróżniejsze, najważniejsze jest jednak to, by postawić na komfort i dopasowanie narożnika do charakteru i wielkości wnętrza. Z tego powodu zwracaj zawsze zwracaj uwagę między innymi na wysokość oparcia, a także na wysokość i szerokość siedziska - jak dopasujesz je możliwie najlepiej do siebie, twój relaks na narożniku będzie pełny i jak najlepszy. Zwróć też uwagę na swój wzrost - jeśli jesteś osobą bardzo wysoką, postaw na meble wyższe, by nie musieć kulić nóg.


Funkcja spania w narożnikach do salonu meblobranie


Wygodne narożniki do salonu nie muszą pełnić funkcji jedynie reprezentacyjnej. Z powodzeniem możesz na nich spać, jeśli wybierzesz odpowiedni mebel. Jaki narożnik do codziennego spania będzie najlepszy?  Najlepszy będzie taki, który jest wygodny i zmieszczą się na nim dwie osoby. Zwróć też uwagę na system jego rozkładania, by nie mieć z tym problemu podczas codziennego użytkowania.


Jak dopasować wielkość narożnika do wielkości salonu


Wymiary narożników do salonu są rozmaite, najważniejsze jest jednak to, by dopasować go do wielkości salonu, w innym wypadku możesz go zagracić. Do mniejszych salonów dużo lepsze będą narożniki w kształcie litery L, które można swobodniej dopasować do charakteru wnętrza. W większych salonach możesz postawić na dużo większe U-kształtne narożniki.


Narożniki do salonu - w jakim stylu?


To jaki narożnik do salonu wybierzesz w dużej mierze zależy też od tego, w jakim stylu masz urządzony salon. W końcu narożnik bardzo często staje się centralnym meblem w danym pomieszczeniu i nadaje mu ton - dlatego poświęć dość czasu, by znaleźć odpowiedni narożnik. Znaczenie ma materiał na narożnik, jego kształt, wielkość czy kolor. Dopasuj go pod swój gust i sposób, w jaki planujesz urządzić salon.


Materiał obiciowy narożnika


Jaki materiał na narożnik będzie najlepszy? To w dużej mierze zależy od ciebie i twoich potrzeb. Do wyboru najczęściej masz ekoskórę i tkaniny tapicerskie. Ta pierwsza jest uważana za elegancką i bardzo łatwą w czyszczeniu. Natomiast tkaniny tapicerskie są bardzo miłe w dotyku i sprawiają bardziej tradycyjne wrażenie.


 

Data publikacji: 24.08.2020

Zobacz wcześniejsze aktualności

Z czego wykonać blat kuchenny?

Z czego wykonać blat kuchenny?

Blat kuchenny powinien cechować się trwałością, funkcjonalnością, ale również estetycznym wyglądem. Dostępnych je...

Warto przeczytać

Zobacz również