Znajdź inwestycje/dewelopera w całej Polsce

Wynajem krótkoterminowy apartamentów – na czym polega?

Wynajem krótkoterminowy apartamentów – na czym polega?

Krótki termin wynajmu lokali w określonych sytuacjach daje wiele korzyści dla właścicieli nieruchomości. Dlatego obecnie jest on często spotykaną formą wykorzystania inwestycji. Sprawdź, na czym dokładnie polega ten rodzaj wynajmu!Czym jest wynajem krótkoterminowy lokalu?Wynajem na krótki termin polega na udostępnianiu lokalu na doby. Najczęściej spotykany jest w dużych ośrodkach miejskich atrakcyjnych turystycznie. Często w ten sposób wynajmuje się obiekty w pobliżu centrum miasta, lotniska lub innego popularnego miejsca. Jeśli chodzi o apartamenty w Gdańsku, wynajem krótkoterminowy jest bardzo popularnym rozwiązaniem wśród właścicieli lokali niemieszkalnych.Jak realizować wynajem lokalu na krótki termin?Wielu inwestorów decyduje się na skorzystanie z pomocy pośrednika najmu. Wynika to z faktu, iż tego typu wynajem charakteryzuje się dużą rotacją najemców. Wiąże się to z koniecznością częstego kontaktu i odwiedzania mieszkania, by przekazać klucze lub posprzątać. Pomoc profesjonalnej firmy jest w takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem. W ten sposób zarządzanie nieruchomością na wynajem zajmuje niewiele czasu i pozwala na optymalizację kosztów poniesionych w związku z wynajmem.Przygotowanie mieszkania do wynajmu krótkoterminowegoMieszkanie musi być odpowiednio przygotowane do wynajmu, czyli wyposażone we wszystkie sprzęty niezbędne do korzystania z pobytu krótkoterminowego. W lokalu powinno znaleźć się łóżko, stół, wyposażona łazienka. Przydaje się też aneks kuchenny z kuchenką i lodówką oraz garnkami, zastawą stołową i sztućcami. Dodatkowymi atutami są także inne przydatne urządzenia takie jak pralka, suszarka do włosów lub żelazko. Najczęściej w obiekcie jest też telewizor.Obowiązki właściciela lokalu związane z wynajmem krótkoterminowymOsoba zarządzająca nieruchomością musi zapewnić dobre warunki w mieszkaniu wynajmowanym na krótki termin. Oznacza to, że lokal musi być czysty, wszystkie instalacje powinny być sprawne. Na bieżąco należy naprawiać wszelkie usterki, a także realizować wszystkie obowiązkowe przeglądy. Możesz to robić sam lub skorzystać z fachowej pomocy pośrednika. Do obowiązków właściciela należy też rozliczanie podatku od nieruchomości oraz podatku od dochodu z wynajmu nieruchomości.

Właściciel lub wyznaczony przez niego zarządca ustala cenę za pobyt w różnych terminach oraz wykorzystując dostępne możliwości dba o to, by uzyskać maksymalne obłożenie w ciągu całego roku. W tym celu można np. skorzystać z jednego z licznych portali ogłoszeniowych, w których znajdują się oferty mieszkań na wynajem krótkoterminowy. Im lepszy sposób promowania apartamentu, tym większe szanse na uzyskanie dużego obłożenia, co przekłada się na osiągniecie przychodów na odpowiednim poziomie.

Wynajem krótkoterminowy lokali niemieszkalnych pozwala na poprawę stopy zwrotu zakupu nieruchomości. Dzięki temu właściciele lokalu mogą zwiększyć swoje przychody z tytułu wynajmu. To korzystne rozwiązanie dla osób posiadających lokale w atrakcyjnej lokalizacji.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://svager-apartamenty.pl/apartamenty/


Data publikacji: 15.05.2023

Zobacz wcześniejsze aktualności

Z czego wykonać blat kuchenny?

Z czego wykonać blat kuchenny?

Blat kuchenny powinien cechować się trwałością, funkcjonalnością, ale również estetycznym wyglądem. Dostępnych je...

Warto przeczytać

Zobacz również