Znajdź inwestycje/dewelopera w całej Polsce

Zakup mieszkania - o czym należy pamiętać?

Zakup mieszkania - o czym należy pamiętać?

Kupno mieszkania to najczęściej decyzja na lata, dlatego jego wybór powinien być dobrze przemyślany i starannie sprawdzony. W miastach, gdzie dostępne są liczne inwestycje z możliwością zakupu mieszkań od deweloperów, a także bogaty rynek wtórny mieszkań, decyzja o zakupie konkretnego lokalu może być jeszcze trudniejsza. Co wziąć pod uwagę, kupując mieszkanie? Na jakie aspekty warto zwrócić szczególną uwagę?

Lokalizacja mieszkania - dlaczego jest ważna?


Decyzja o zakupie nowego mieszkania - z rynku pierwotnego czy wtórnego wiąże się najczęściej z chęcią podniesienia komfortu życia, zmian. Dlatego aspekty użytkowe miejsca, gdzie będzie "nowy dom" czy inwestycja powinny mieć szczególne znaczenie. Lokalizacja dla wielu osób jest kluczową sprawą - bliskość do centrum miasta albo wręcz przeciwnie - obrzeża dla zacisznej i spokojnej atmosfery. To ważne z uwagi na szybki dostęp do usług, dobrą komunikację i czasy dotarcia do wybranych punktów miasta, czy właśnie dostęp do zieleni, ciszy i komfortu. Przykładem może być Kraków, gdzie znaleźć można oferty mieszkań niemal w każdym rejonie. Przytulne i nowoczesne mieszkanie na Zabłociu, jednym z chętniej wybieranych obszarów miasta odznaczają się bliskością do Centrum i doskonałą komunikacją, a jednocześnie spokojną atmosferą, bliskością kultury i sztuki.


Metraż, układ i udogodnienia mieszkania


Niektórzy, szukając mieszkania w danym mieście, mniejszą uwagę przykładają do dzielnicy, większą zaś do cech szczególnych mieszkania. Jest to zrozumiałe, gdyż to właśnie metraż, ilość pomieszczeń czy ich układ mają bezpośredni wpływ na to, jak się mieszka w lokalu. Warto także, zwykle już w następnej kolejności sprawdzić dodatkowe udogodnienia - dostępność czy możliwość wykupienia miejsc parkingowych lub garażowych, komórki lokatorskie, windę, ogródek, loggie czy balkon. Dla wielu osób nie bez znaczenia jest także stan mieszkania, jego wykończenie. Nawet w przypadku lokali mieszkalnych nowych, od dewelopera, standard wykończenia może być różny i trzeba koniecznie zapoznać się ze szczegółami. Lokale w niektórych rejonach, takie jak mieszkania na Zabłociu są najczęściej z rynku pierwotnego, gdyż ten fragment Krakowa jest stosunkowo nowy pod kątem inwestycji mieszkaniowych.


Co jeszcze jest ważne w trakcie zakupu mieszkania?


Pomijając wszelkie walory użytkowe czy estetyczne, mieszkanie to szereg formalności, które należy dopełnić. Warto przed zakupem lokalu od dewelopera skonsultować umowę z prawnikiem, czy zawiera wszystkie niezbędne zapisy chroniące konsumenta. W każdym przypadku warto również zweryfikować status prawny lokalu czy budynku, a także informacje o jego otoczeniu, planowanych pracach w okolicy, aby móc czuć się w pełni zabezpieczonym na przyszłość.


Zachęcamy do zapoznania się z ofertą mieszkań Lofthaus Zabłocie.

Data publikacji: 28.06.2021

Zobacz wcześniejsze aktualności

Z czego wykonać blat kuchenny?

Z czego wykonać blat kuchenny?

Blat kuchenny powinien cechować się trwałością, funkcjonalnością, ale również estetycznym wyglądem. Dostępnych je...

Warto przeczytać

Zobacz również