Znajdź inwestycje/dewelopera w całej Polsce

Studia z kierunkiem Architektura w Katowicach

Studia z kierunkiem Architektura w Katowicach

Opis kierunku

Architektura to nauka z zakresu sztuk pięknych oraz dziedzin technicznych ścisłych. Studia uczą kształtowania przestrzeni wokół człowieka tak, aby jak najlepiej wkomponować nowości w istniejący już krajobraz. To kierunek dla ludzi pomysłowych, wizjonerów oraz przejawiających zdolności manualne.

Liczba uczelni

Kandydaci na studia architektoniczne nie mają zbyt dużego wyboru, jeśli chodzi o uczelnie publiczne. Kierunek architektura prowadzi jedynie Politechnika Śląska w Gliwicach. W samych Katowicach warto wybrać Wyższą Szkołę Techniczną.

Tryby Studiowania

Na studiach dziennych zajęcia prowadzone od poniedziałku do piątku. Nie trzeba ponosić za nie opłaty. Niestacjonarne studia często wieczorowe, ze względu na nadmiar materiału prowadzone są w trybie wieczorowym.

Ceny

Studiować niestacjonarnie na kierunku architektura można jedynie na uczelni niepublicznej. Politechnika w Gliwicach nie prowadzi studiów niestacjonarnych. Koszt studiów na WST to 3 650 złotych za semestr.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

W tej części artykuły przeczytacie jakie przedmioty zdawane na maturze będą brane pod uwagę przy rekrutacji. Są one różne w zależności od uczelni.

Zasady rekrutacji Politechnika Śląska w Gliwicach

zasady rekrutacji ASP


Specjalizacje na kierunku architektura w Katowicach



Architektura wnętrz – Politechnika Śląska

Studia architektoniczne dają wiele możliwości zawodowych i wbrew pozorom, nie wiążą się jedynie z projektowaniem budynków. Na Politechnice Śląskiej znajdziemy ciekawy kierunek architektura wnętrz, przeznaczony dla osób, które swoje życie zawodowe chcą związać z nowoczesnym designem oraz aranżacją wnętrz. Architektura wnętrz jest prowadzona na studiach I i II stopnia. Studenci mają więc możliwość kompleksowego kształcenia w wybranej dziedzinie. Aby studiować ten kierunek, trzeba mieć jednak odpowiednie predyspozycje, a także interesować się tematyką wnętrzarską i światowymi trendami w dziedzinie designu. Program studiów umiejętnie łączy w sobie przedmioty ogólne i specjalizacyjne z nauką praktycznych umiejętności. Dzięki temu absolwenci architektury wnętrz są kompleksowo przygotowani do pracy w wyuczonym zawodzie.

Architektura krajobrazu i ochrony środowiska - Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa w Katowicach

Osoby, które chcą się rozwijać w projektowaniu większych przestrzeni, terenów miejskich czy ogrodów, znajdą ciekawą specjalizację na Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach. Na kierunku gospodarka przestrzenna realizowana jest architektura krajobrazu i ochrony środowiska. Są to studia inżynierskie I stopnia, realizowane przez 7 semestrów, czyli 3,5 roku. Kierunek ten kształci specjalistów w zakresie różnych form modelowania krajobrazu z uwzględnieniem indywidualnych uwarunkowań czy zniszczeń. Studenci uczą się planować, rozmieszczać oraz pielęgnować tereny zielone, prowadzić prace renowacyjne i konserwacyjne na różnego rodzaju terenach. Program studiów jest tak skonstruowany, aby obok przedmiotów ogólnych było sporo przedmiotów specjalizacyjnych, a także warsztatów, szkoleń i praktyk, w czasie których studenci zdobywają umiejętności praktyczne potrzebne w swoim przyszłym zawodzie. Kierunek daje wiele możliwości zatrudnienia, można również kontynuować kształcenie na zbliżonych tematycznie studiach drugiego stopnia.

Perspektywy pracy po studiach na kierunku architektura



Studia architektoniczne dają wiele możliwości zatrudnienia w zależności od zrealizowanej w trakcie kształcenia specjalizacji. Po architekturze wnętrz absolwenci mogą zajmować się pracą w biurach architektonicznych, firmach zajmujących się nowoczesnym designem, prowadzić sklepy z elementami wystroju wnętrza. Mogą również zakładać własne firmy zajmujące się projektowaniem wnętrz.

Absolwenci architektury krajobrazu znajdą zatrudnienie w biurach planistycznych, urbanistycznych, firmach doradczych i konsultingowych. Mogą również pracować w instytucjach planowania przestrzennego, pracowniach projektowych, organach samorządu terytorialnego, urzędach czy pracowniach renowacji przestrzeni miejskich. Po zdobyciu doświadczenia zawodowego mogą również zakładać własne firmy o profilu zbliżonym do tematyki, którą do tej pory się zajmowali. Absolwenci architektury powinni jednak zadbać o nieustanne dokształcanie się, zdobywanie nowych kwalifikacji i kompetencji zawodowych. Im bardziej rozległe umiejętności, tym większe możliwości świetnego zatrudnienia.

Data publikacji: 16.08.2019

Zobacz wcześniejsze aktualności

Z czego wykonać blat kuchenny?

Z czego wykonać blat kuchenny?

Blat kuchenny powinien cechować się trwałością, funkcjonalnością, ale również estetycznym wyglądem. Dostępnych je...

Warto przeczytać

Zobacz również