Znajdź inwestycje/dewelopera w całej Polsce

Szkoły Wyższe z kierunkiem Prawo w Katowicach

Szkoły Wyższe z kierunkiem Prawo w Katowicach

Opis kierunku
Prawo to kierunek humanistyczny łączący w sobie wiedzę z wielu innych dziedzin. Studia na tym kierunku nie należą do łatwych ze względu na rozległą wiedzę do opanowania. Jeśli jednak przyswajanie ogromu wiedzy nie jest problemem, a kontakty między ludzkie i występy przed publiką nie są wam obce, to prawo będzie dobrym wyborem.

Liczba uczelni
Prawo studiować można na Uniwersytecie Śląskim. Ofertę uczelni publicznej dopełniają prywatne uczelnie takie jak: Wyższa Szkoła Humanitas, Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa czy WSB.
Tryby Studiowania

Zajęcia na bezpłatnych studiach dziennych obywają się w tygodniu, w godzinach porannych lub wczesnopopołudniowych. Studia zaoczne przewidziane są dla osób pracujących, ponieważ zajęcia odbywają się w weekendy podczas zjazdów. Wszystkie prowadzone są jako jednolite studia magisterskie.

Ceny

Studia niestacjonarne zaoczne na Uniwersytecie Śląskim to koszt 2 500 za semestr.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

W tej części artykuły przeczytacie jakie przedmioty zdawane na maturze będą brane pod uwagę przy rekrutacji. Są one różne w zależności od uczelni.

Zasady rekrutacji Uniwersytet Śląski

zasady rekrutacji US


Specjalizacje na kierunku prawo w Katowicach



Prawo karne, Prawo cywilne – Uniwersytet Śląski w Katowicach

Studia prawnicze praktycznie od zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem kandydatów. Nic w tym dziwnego, zawód prawnika kojarzy się z prestiżem i z bardzo dobrymi zarobkami. Studia na kierunku prawo znajdziemy między innymi na państwowym Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Studia prawnicze to jednolite studia magisterskie trwające 5 lat. Mniej więcej w połowie studiów istnieje możliwość wyboru specjalizacji, którą następnie student będzie pogłębiał. Prawo cywilne i prawo karne to dwie specjalizacje, które cieszą się dużym zainteresowaniem, gdyż dają wiele możliwości pracy oraz rozwoju zawodowego w przyszłości. Specjalizacje te realizowane są zarówno w formie zajęć teoretycznych, jak i w czasie praktyk zawodowych, szkleń i stażów, które studenci mają obowiązek zrealizować w trakcie nauki. Po ukończeniu specjalizacji prawo karne i prawo cywilne można następnie zdecydować się na dalsze kształcenie na aplikacjach adwokackich, radcowskich, sędziowskich czy innych.

Prawo w biznesie – Wyższa Szkoła Bankowa w Katowicach

Prawo w biznesie na Wyższej Szkole Bankowej w Katowicach to propozycja dla osób, które poszukują ciekawego i rozwojowego kierunku, który umiejętnie łączy prawo z innymi dziedzinami wiedzy. Prawo w biznesie prowadzone jest w ramach trzyletnich studiów pierwszego stopnia, stacjonarnych lub niestacjonarnych. Program studiów jest tak przygotowany, że połowa zajęć dotyczy wiedzy stricte prawniczej, natomiast druga połowa to zajęcia z ekonomii, finansów, gospodarki, przedsiębiorczości i innych dziedzin pokrewnych. Prawo w biznesie jest typowym kierunkiem interdyscyplinarnym, który kompleksowo przygotowuje studentów do pracy w szeroko pojętym biznesie. Kierunek powstał na wyraźne zapotrzebowanie pracodawców, a jego program był z nimi konsultowany. Dzięki temu studenci maja pewność, że kształcą się w dziedzinie, na którą jest spore zapotrzebowanie na rynku pracy.

Perspektywy pracy po studiach na kierunku prawo



Ukończenie prawa otwiera przed absolwentami tego kierunku wiele możliwości zawodowych i rozwoju kariery. Prawnicy mogą pracować w instytucjach, urzędach oraz organizacjach rządowych, a także w firmach z sektora prywatnego. Osoby specjalizujące się w prawie karnym lub cywilnym mogą wybrać aplikację, a następnie prowadzić własne kancelarie prawne czy adwokackie.

Absolwenci prawa w biznesie mają natomiast wiele możliwości pracy w prywatnych firmach z różnych branż. Świetnie sprawdzą się w działach prawnych, jako doradcy biznesowi i finansowi, mogą też otwierać własne biura doradcze, zajmujące się wsparciem przedsiębiorców. Prawo jako kierunek daje wiele możliwości zawodowych, warto jednak pamiętać, że najlepiej radzą sobie ci absolwenci, którzy mają konkretną specjalizację i bardzo rozległą wiedze w danej dziedzinie. Dlatego też warto skupić się na jednej lub dwóch specjalizacjach prawnych i w dalszym życiu zawodowym nieustannie pogłębiać wiedzę z ich zakresu.
Data publikacji: 16.08.2019

Zobacz wcześniejsze aktualności

Z czego wykonać blat kuchenny?

Z czego wykonać blat kuchenny?

Blat kuchenny powinien cechować się trwałością, funkcjonalnością, ale również estetycznym wyglądem. Dostępnych je...

Warto przeczytać

Zobacz również