Znajdź inwestycje/dewelopera w całej Polsce

Europeistyka Kraków

Europeistyka Kraków

Opis kierunku

Europeistyka należy do kierunków interdyscyplinarnych. Oznacza to, że wiedza, jaką nabędą studenci jest rozległa. Łączy bowiem w sobie elementy historii Europy, polityki, ekonomii, polityki społecznej, prawa czy nauk związanych z gospodarką. Aplikować na ten kierunek mogą osoby, które mają zacięcie do poznawania wielu nowych rzeczy, cechuje ich wytrwałość w dążeniu do celu, a także są systematyczne i łatwo nawiązujące kontakty.

Liczba uczelni

W Grodzie Kraka studiować kierunek Europeistyka można zaledwie na dwóch publicznych uczelniach. Mowa o Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Uniwersytecie Ekonomicznym. Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej prowadzi kierunek studia europejskie na studiach uzupełniających magisterskich. Krakowska Akademia im. Frycza Modrzewskiego ma w planach wprowadzenie tego kierunku do swojej oferty.

Tryby Studiowania

Obie uczelnie kształcą na studiach dziennych, które należą do bezpłatnych. Dzięki temu za naukę prowadzoną w systemie stacjonarny, czyli od poniedziałku do piątku, nie płaci się czesnego.

Ceny

Uniwersytet Ekonomiczny oferuje studentom możliwość kształcenia w trybie niestacjonarnym, zaocznym. Wiąże się to z opłatą semestralną w wysokości 2 600 złotych.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

W tej części artykuły przeczytacie jakie przedmioty zdawane na maturze będą brane pod uwagę przy rekrutacji. Są one różne w zależności od uczelni.

Zasady rekrutacji Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie


zasady rekrutacji ASP


zasady rekrutacji ASP




Zasady rekrutacji Uniwersytet Jagielloński (UJ)

W chwili obecnej uczelnia nie podała jeszcze informacji dotyczących procesu rekrutacji.

Perspektywy pracy

W dobie otwarcia granic i łączenia sił w Europie znaczenie Europeistyki, jako nauki wciąż rośnie. Pomimo wstąpienia w szereg państw członkowskich UE nadal poszukujemy wykwalifikowanych pracowników szczebla administracji publicznej. Podczas studiów żacy poszerzali swoją wiedzę na temat zasad funkcjonowania Unii Europejskiej oraz polityki międzynarodowej. Dzięki nowoczesnym programom studiów absolwenci przygotowani są do pracy w biznesie międzynarodowym, jako doświadczeni managerowie, posiadający szereg kompetencji m.in. w zakresie administracyjnych i prawnych aspektów realizacji projektów, technik komunikacji w organizacjach gospodarczych, budowania marki i strategii firmy na rynku europejskim. Praca czeka w korporacjach międzynarodowych, urzędach administracji państwowej i europejskiej, firmach konsultingowych, mediach, wydawnictwach specjalistycznych oraz firmach zajmujących się pozyskiwaniem dotacji z funduszy UE.
Data publikacji: 12.12.2019

Zobacz wcześniejsze aktualności

Z czego wykonać blat kuchenny?

Z czego wykonać blat kuchenny?

Blat kuchenny powinien cechować się trwałością, funkcjonalnością, ale również estetycznym wyglądem. Dostępnych je...

Warto przeczytać

Zobacz również