Rynek pierwotny vs. wtórny - co wybrać?
Każdy, kto planuje zakup mieszkania, staje przed dylematem czy dokonać transakcji na rynku pierwotnym, czy wtórnym. Ogłoszenia z działu rynek pierwotny Kraków dostępne na portalu Obido warto śledzić każdego dnia. Dzięki temu można być stale na bieżąco z pojawiającymi się ofertami.
1. Pierwotny rynek nieruchomości - jakie ma zalety?
2. Ciemne i jasne strony zakupu mieszkania z drugiej ręki.
3. Rynek pierwotny vs. wtórny - które rozwiązanie wybrać?
Niezależnie od tego, jaka decyzja zostanie ostatecznie podjęta, warto dokładnie zapoznać się z dostępnymi możliwościami. Pełen obraz sytuacji pozwoli wybrać optymalne rozwiązanie, wszak należy pamiętać o tym, iż zakup nieruchomości, to bardzo poważna sprawa.
Pierwotny rynek nieruchomości - jakie ma zalety?
Nowoczesne budownictwo kusi wiele osób. Mieszkania na rynku pierwotnym dosłownie pachną nowością. Bloki spełniają najwyższe standardy i obfitują w nowoczesne rozwiązania. Nic dziwnego, że taką ofertą zainteresowanych jest wielu klientów odwiedzających portale z ogłoszeniami dotyczącymi sprzedaży mieszkań. Propozycje takie jak rynek pierwotny Kraków dostępne na portalu Obido obejmują lokale mieszkaniowe o różnej wielkości. Osoby młode, które dopiero wkraczają na ścieżkę samodzielnego życia, szukają stosunkowo tanich ofert, stąd też ogromne zainteresowanie niewielkimi kawalerkami. Nowoczesny salon połączony z aneksem kuchennym, to rozwiązanie wybierane przez wielu. Jakie są zalety zakupu mieszkania na rynku pierwotnym? Bez wątpienia jest ich dużo. Nowe lokale nie wymagają dodatkowego funduszu remontowego. Innowacyjne rozwiązania stosowane we współczesnym budownictwie koncentrują się na zapewnieniu mieszkańcom jak największego komfortu. Jedyną barierą dla niektórych może być cena. Mieszkania dostępne na rynku pierwotnym są nieco droższe niż oferty dotyczące lokali mieszkaniowych z rynku wtórnego.
Ciemne i jasne strony zakupu mieszkania z drugiej ręki
Na rynku nieruchomości nie brakuje także ofert dotyczących mieszkań z drugiej ręki. Do tej kategorii zaliczają się zarówno lokale kilkuletnie, jak i te wybudowane w połowie ubiegłego wieku. Ich ceny są niższe niż w przypadku mieszkań nowych, jednak trzeba się liczyć także z o wiele niższym standardem, zwłaszcza w starym budownictwie. Nigdy się nie ma pewności, kto wcześniej mieszkał w danym lokalu i w jaki sposób dbał o niego. Niestety, czasami można spotkać się z nieuczciwymi ofertami, w których zatajany jest prawdziwy stan lokalu. Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda pięknie, jednak po głębszej analizie okazuje się, iż przeprowadzony ostatnio remont był zupełną prowizorką. Wówczas trzeba się liczyć z dodatkowymi kosztami. Sporo w takie mieszkanie muszą włożyć wkładu finansowego także osoby, które mają własną wizję mieszkania. Nawet drobny remont, to w dzisiejszych czasach dosyć spory wydatek. Warto się zastanowić, czy sumarycznie nie będzie to większy koszt, niż zakup nowego mieszkania.
Rynek pierwotny vs. wtórny - które rozwiązanie wybrać?
Zapewne dla każdego nie będzie to łatwa decyzja. Powinna być poprzedzona gruntowną analizą sytuacji uwzględniającą wszelkie czynniki. Podstawową kwestią w tym przypadku jest oczywiście wysokość budżetu przewidzianego na inwestycję. Jednak, gdy jest on dosyć ograniczony, to można się zastanowić nad tym, czy nie lepiej jest zainwestować w nowe mieszkanie, nieco oddalone od centrum miasta (w tym przypadku niewątpliwą zaletą może okazać się spokojne, zielone otoczenie) niż na siłę szukać lokalu z drugiej ręki położonego w ścisłym centrum, gdzie otworzenie okna wiąże się z odgłosami ruchu ulicznego.
undefined